دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 دی 1400 - 08:07
فضای مجازی به زبان ساده/۸۵؛

مقررات پیشگیری از حمل ترافیک غیرمجاز بین الملل به داخل کشور چیست؟

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قوانین پیشگیری از حمل ترافیک غیرمجاز بین الملل به داخل کشور را تصویب و به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرده است.
کد خبر : 635748
اینترنتبه گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، ترافیک تلفنی و اینترنتی باید از طریق کانال‌های قانونی و تعیین شده از سوی رگولاتوری وارد کشور شود و با عوامل انتقال ترافیک غیرمجاز در کشور طبق قانون برخورد می‌شود.


سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جلسه شماره ۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات «دستورالعمل پیشگیری از حمل ترافیک غیرمجاز بین‌الملل به داخل کشور از مبادی غیرزیرساخت و نحوه برخورد با متخلفان» را تصویب و به همه نهادهای مربوطه ابلاغ کرد. بر اساس این مصوبه ارائه ‌کننده خدمات سرویس‌های ارتباطی باید تمامی سوابق مربوط به مشترکان متخلف را نگهداری و درصورت نیاز در اختیار سازمان تنظیم مقررات و مراجع قانونی ذیربط قرار دهد. همچنین ارائه‌کنندگان خدمات موظف هستند امکانات فنی و تجهیزات متعارف برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز و شناسایی متخلفان را با هزینه خود فراهم، نصب و در صورت لزوم نسبت به به‌روزرسانی آنها اقدام کنند. در صورتیکه مشترکی تحت پوشش شبکه از تلفن خود استفاده غیرمجاز کرده و به تشخیص سازمان تنظیم مقررات، ارائه کننده خدمات در انجام وظایف خود براساس مفاد این دستورالعمل کوتاهی کند موظف به پرداخت جریمه و خسارت ناشی از تخلف آن مشترک خود خواهد بود.


انتهای پیام/۴۱۴۴/انتهای پیام/

ارسال نظر