دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 شهريور 1397 - 16:00

اینستاگرام برای دانشجویان جوامع مجازی می‌سازد

اینستاگرام به‌تازگی سرویس جدیدی را آزمایش می‌کند که با کمک آن دانشجویان یک دانشگاه می‌توانند جامعه مجازی مشترکی را برای خود ایجاد کنند و به تعامل بپردازند.
کد خبر : 306793

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از انگجت، اینستاگرام شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس که متعلق به شرکت فیس‌بوک است، به‌تازگی تعدادی از کاربران را به گروه‌هایی دعوت می‌کند که اعضای آن هم‌دانشگاهیانشان هستند. اینستاگرام این گروه‌ها را بر اساس اکانت‌هایی که کاربر دنبال (فالو) می‌کند و همچنین پست‌های عمومی که می‌گذارد، ایجاد می‌کند.


کاربرانی که به این جوامع مجازی دعوت می‌شوند، باید از دانشگاه‌ها و سال فارغ‌التحصیلی که فعلا خود اینستاگرام به صورت پیش‌فرض پیشنهاد می‌دهد، انتخاب کنند. زمانی که کاربران وارد یکی از این جوامع مجازی می‌شوند، لیستی از دانشگاه‌هایی را می‌بینند که دوستانشان در آنجا درس می‌خوانند یا فارغ‌التحصیل شده‌اند و از این طریق می‌توانند بقیه افرادی را پیدا کنند که در آن سال در آن دانشگاه درس می‌خواندند. حتی می‌توانند استوری‌های افراد این لیست را هم مشاهده کنند.


اینستاگرام قطعاً قصد دارد جوامع مختلفی را از جمله دانشجویان مورد هدف قرار دهد؛ به‌ویژه از زمانی که نوجوانان و جوانان بسیاری در سرتاسر جهان از فیس‌بوک فاصله گرفتند و دیگر در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا فعالیتی نمی‌کنند. به همین دلیل، این پلت‌فرم باید روی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید خود بیشتر کار کند تا مثل فیس‌بوک ریزش کاربر نداشته باشد.


با این حال به نظر می‌رسد که اینستاگرام در حال آزمایش و آزمون و خطا در این سرویس جدید است تا با برطرف کردن مشکلاتش آن را به طور رسمی منتشر کند.


انتهای پیام/4056


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته