دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

تحقق شعار «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» در نمایشگاه الکامپ

تحقق شعار «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» در نمایشگاه الکامپ
دبیر نمایشگاه الکامپ گفت: شعار «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ به صورت مصداقی محقق شد.
کد خبر : 920129

رضا حیدری دبیر نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا در پاسخ به این سوال که بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ تا چه اندازه موفق بود، گفت: نمایشگاه الکامپ امسال در شرایط خاص مواجهه با شهادت رئیس جمهور و برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، اما خوشبختانه استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفت و تمام سالن‌ها کاملا پر از جمعیت بود و همه غرفه داران و شرکت‌ها به طور کامل حضور پیدا کردند.

وی افزود: برنامه‌های محتوایی خوبی ازجمله الکام استارز، توان‌تک، تینو استارز، مسابقات الکامپ پیچ، الکامپ تاکز و...را داشتیم. همچنین علاوه بر بخش‌های متنوعی که سال‌های گذشته در الکامپ حضور داشتند، امسال دو بخش الکام کامرس و الکام اینشورنس، از بخش‌های جدید بیست و هفتمین دوره نمایشگاه الکامپ بودند که قسمت‌های محتوایی نمایشگاه را کامل‌تر کردند. در این دوره ۵۰ استارت‌آپ و در بخش تینواستارز نیز حدود ۲۴ تیم دانش آموزی حضور داشتند.

دبیر نمایشگاه الکامپ با اشاره به اقدامات سازمان نصر برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه توضیح داد: برای اینکه بتوانیم به این دوره از نمایشگاه الکامپ امتیاز بدهیم و آن را ارزیابی کنیم باید به نظرات غرفه داران، شرکت‌ها و بازدیدکنندگان رجوع کنیم. ما در سازمان نصر تهران تمام سعی خودمان را کردیم که بستر مناسبی را برای فعالان زیست بوم فناوری اطلاعات کشور فراهم کنیم. خوشبختانه شرکت‌ها از برگزاری جلسات تخصصی و عقد قرارداد و تفاهم نامه در فضای نمایشگاه الکامپ رضایت داشتند.

حیدری درباره تحقق شعار بیست و هفتمین دوره نمایشگاه الکامپ گفت: به شعار امسال نمایشگاه با عنوان «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» ایمان داریم، چراکه اگر می‌خواهیم اقتصاد دیجیتال و توسعه دیجیتال شکل بگیرد باید همه با هم حرکت کنیم. نه بخش خصوصی می‌تواند به تنهایی این کار را بکند نه بخش دولتی؛ بلکه باید فرایندی شکل بگیرد که همه بازیگران این حوزه باهم همفکری، تعامل و مساعدت کنند قطعا توسعه دیجیتال و اقتصاد دیجیتال محقق خواهد شد. در چند سال اخیر فناوری اطلاعات نقش پررنگی پیدا کرده است. تلاش ما در سازمان نظام صنفی تهران این است که با توسعه بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات به زندگی بهتر برای مردم ایران کمک کنیم

وی افزود: این موضوع در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ به صورت مصداقی اتفاق افتاده است به طوری که ما امروز دولت هوشمند را در الکامپ داریم، بخش خصوصی و شرکت‌های نوپا را داریم، مباحث محتوایی و نظر اساتید دانشگاهی و صاحب نظران را در قالب برنامه الکامپ تاکز داریم که امیدواریم این روند بعد از نمایشگاه هم بتواند ادامه پیدا کند.

حیدری درباره بازدید هیئت‌های خارجی از نمایشگاه گفت: در این دوره از نمایشگاه ۵۰ شرکت خارجی وجود دارند. تعدادی شرکت خارجی به صورت نمایندگی حضور دارند. علاوه بر حضور شرکت‌ها،۵۰ هیئت تجاری با حمایت معاونت علمی به ایران سفر کردند و در قالب نشست‌های B2B در حال رایزنی با شرکت‌های ایرانی هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته