دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مسئول دبیرخانه اینوتکس۲۰۲۴:

انعقاد ۱۵۲ تفاهم‌نامه به ارزش ۲۳ هزار میلیارد ریال در اینوتکس ۲۰۲۴

انعقاد ۱۵۲ تفاهم‌نامه به ارزش ۲۳ هزار میلیارد ریال در اینوتکس ۲۰۲۴
مسئول دبیرخانه اینوتکس۲۰۲۴ گفت: ۱۵۲ تفاهم‌نامه به ارزش ۲۳ هزار میلیارد ریال در اینوتکس ۲۰۲۴ منعقد شد.
کد خبر : 910551

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، در سیزدهمین دوره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس در سال ۲۰۲۴، شاهد حضور ۴۵۰ شرکت دانش‌بنیان داخلی و خارجی و مشارکت نمایندگان ۱۵ کشور دنیا ازجمله فرانسه، مالزی، روسیه، ترکیه و غیره در محل پارک فناوری پردیس، به‌عنوان بهشت فناوری منطقه بوده‌ایم.

نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ به مدت ۴ روز در پارک فناوری پردیس از روز سه‌شنبه۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار کرد ‌‌و روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه با انعقاد موفقیت‌آمیز حدود ۲۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خطرپذیر استارت‌آپ‌های کوچک در بخش داخلی و خارجی به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه اینوتکس ۲۰۲۴، در سالن نوآوران پارک فناوری پردیس با حضور مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس، سجاد رجبی، مسئول برگزاری اینوتکس۲۰۲۴، مجتبی جباری‌پور، رئیس نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴ و معاون توسعه نوآوری و فناوری پارک فناوری پردیس، برگزار شد.

دربخش دیگری از آئین اختتامیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴، سجاد رجبی، مسئول برگزاری اینوتکس۲۰۲۴ ابتدا به اهداف اصلی برپایی نمایشگاه اینوتکس اشاره کرد و گفت: به‌طورکلی اینوتکس دارای سه هدف اصلی شبکه‌سازی، همکاری و مشارکت و گسترش سرمایه‌گذاری است.

رجبی ادامه داد: برای تحقق این اهداف، ابتدا بخش سرمایه را درگیر کردیم و پس از آن به سراغ بخش آموزش و محتوا سازی رفته‌ایم.

وی به تمام اقدامات انجام‌شده دربخش‌های گوناگون نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴ اشاره کرد و گفت: در بخش نمایشگاهی امسال، ۴۵۰ مشارکت‌کننده داشتیم که حدود ۴۶ درصد شرکت‌های بزرگ، ۹درصد شرکت های سرمایه گذار و در نهایت ۱۷ درصد استارت‌آپ‌ها و۷ درصد نیز شتاب‌دهنده‌ها حضور داشته‌اند.

مسئول برگزاری اینوتکس۲۰۲۴، به مهمانان بین‌المللی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از ۱۵ کشور دنیا ۹ هیئت تجاری دعوت شدند.

رجبی ادامه داد: در ۱۰ استیج رویدادی این نمایشگاه ۴۷۶ سخنران درباره موضوعات تخصصی زیست‌بوم فناوری حضور داشتند.

وی به بخش‌های استانی اینوتکس۲۰۲۴ پرداخت و گفت: ۶ رویداد استانی با حضور ۲۶۷ تیم در قالب ریورس‌پیچ‌ها، با حضور دانشجویان و اساتید از استان‌های مختلف کشور برگزار شد.

مسئول برگزاری اینوتکس ۲۰۲۴، به قراردادهای منعقدشده در اینوتکس۲۰۲۴ اشاره کرد و ‌گفت: در رقابت‌های ملی استارت‌آپی ۴۱۴ تیم در  اینوتکس پیچ‌ها مشارکت کردند و  در بخش رفع نیازهای فناورانه، ۱۵۲ قرارداد و تفاهم‌نامه به مبلغ  ۲۳ هزار میلیارد ریال منعقد شد.

رجبی در همین راستا ادامه داد: در رویداد کافه سرمایه اینوتکس امسال، ۲۵ میلیارد تومان در قالب ۵ قرارداد، سرمایه‌گذاری شد.

وی درخصوص  بخش‌های مشاوره‌ای نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ گفت: در پاویون مشاوران نمایشگاه ۲۱ حوزه تخصصی فناوری به افراد علاقه‌مند مشاوره ارائه شد.

مسئول برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴، درباره اخبار و اطلاعات منتشر شده از نمایشگاه در دنیای رسانه، اطلاع داد: تا به این لحظه، حدود ۱۳۰۰ خبر مکتوب از نمایشگاه اینوتکس امسال در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های کشور منتشر شده است.

رجبی، درباره ماهیت ایستگاه‌های کار در‌ نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴، گفت: ۱۵۰ فرصت شغلی،  از میان دوهزار روزمه پایش‌شده، برای داوطلبان ایجاد شد.

وی به یکی دیگر رویدادهای جدید در اینوتکس۲۰۲۴، اشاره کرد و گفت:  کمپ شبانه یکی از بخش‌های جذاب اینوتکس بود که با همکاری  هفتصد و ۷۷ نفر و محوریت موضوعات جذاب فناوری در این ۴ شب برگزار شد.

مسئول برگزاری نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴ در‌ پایان گفت: در‌نمایشگاه اینوتکس امسال از ۴۴ محصول برای اولین‌بار، رونمایی کردیم و  در قسمت تجربه فناوری نیز ۲۷ محصول رونمایی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته