دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ماهواره نظارت بر محیط زیست به مدار زمین رفت

ماهواره نظارت بر محیط زیست به مدار زمین رفت
چین با موفقیت یک ماهواره را به منظور ردیابی و نظارت بر محیط زیست از مرکز پرتاب ماهواره تایوان در استان شانشی به مدار فرستاد.
کد خبر : 903489

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، چین ماهواره جدیدی برای نظارت بر جو و محیط فضایی پرتاب کرد.

این کشور با موفقیت یک ماهواره را به منظور ردیابی و نظارت بر محیط زیست از مرکز پرتاب ماهواره تایوان در استان شانشی در شمال چین به فضا پرتاب کرد.

موشک حامل لانگ‌مارچ‌۶ ماهواره Yunhai-۳، ۰۲ در ساعت ۶:۵۱ دقیقه صبح به وقت پکن به سوی مدار زمین پرتاب شد.

براساس گزارش منتشر شده، ماهواره در مدار از پیش تعیین شده مستقر شده و عمدتاً برای کار‌هایی مانند تشخیص محیط جوی و دریایی، نظارت بر محیط فضایی، پیشگیری و کاهش بلایا و آزمایش‌های علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پرتاب، ۵۱۴امین ماموریت پروازی سری موشک‌های حامل لانگ مارچ است؛ این ماهواره قادر است اطلاعاتی در مورد اقلیم و محیط زیست زمین، بخصوص در حوزه هوا و فضا، جمع آوری و ارسال کند.

از قابلیت‌های این ماهواره می‌توان به نظارت و پیگیری آلودگی هوا، تغییرات اقلیمی، امواج مغناطیسی زمین و دیگر پدیده‌های فضایی اشاره کرد. این اطلاعات باعث می‌شود که محققان و دولت‌ها بتوانند تصمیمات بهتری در مورد بحران‌های محیط زیستی بگیرند.

ماهواره مذکور یکی از بخش‌های برنامه فضایی چین است که به جهت توسعه فناوری‌های نوین درحوزه فضا و محیط زیست تشکیل شده و امید است که این ماهواره بتواند به بهبود و شرایط حفاظت از محیط زیست کمک کند و اطلاعات مفیدی برای محققان فراهم کند.

پکن به طور فعال در حال توسعه برنامه فضایی ملی، توسعه ماهواره‌های هواشناسی، مخابراتی و ناوبری و همچنین فناوری‌هایی برای اکتشاف ماه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته