دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دوربین‌های کوچک ناسا به سطح ماه می‌رود

دوربین‌های کوچک ناسا به سطح ماه می‌رود
کاوشگر شرکت اینتوئتیو مشینز دوربین‌های کوچک ناسا را برای مطالعه سطح ماه به فضا پرتاب می‌کند.
کد خبر : 896234

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسپیس، کاوشگر شرکت اینتوئتیو مشینز دوربین‌های کوچک ناسا را برای مطالعه سطح ماه به فضا پرتاب می‌کند. داده‌های حاصل از تعامل فرودگر با ماه می‌تواند به اجرای مأموریت‌های آینده کمک دهد.

این فرودگر ماه که قرار است هفته آینده به فضا پرتاب شود، دارای یک مجموعه چهارتایی ویژه برای ردیابی نحوه تعامل ستون موتور فضاپیما با سطح ماه است.

فرودگر نواسی شرکت اینتوئتیو مشینز دوربین‌های کوچک ناسا را برای مطالعه سطح ماه به فضا پرتاب می‌کند و در حال حاضر قرار است با موشک فالکون‌۹ شرکت فضایی اسپیس‌ایکس از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در چهاردهم فوریه در ساعت ۱۲:۵۷ بامداد به وقت شرقی پرتاب شود.

این فرودگر ۱۲ محموله حمل می‌کند که نیمی از آنها تجاری و بقیه متعلق به ناسا هستند. یکی از این دوربین‌ها دوربین‌های استریو برای مطالعات سطح ماه است که در مرکز تحقیقات لانگلی ناسا در همپتون، ویرجینیا ساخته شده و در اطراف پایه فرودگر استوانه‌ای بلند و شش ضلعی قرار گرفته است.

دوربین‌های ارسالی برای بررسی و ضبط تصاویر ماه و سطح آن استفاده می‌شوند و قابلیت به دست آوردن تصاویر با کیفیت بالا و دقیق از سطح ماه را دارند که به محققان و طیف وسیعی از علم‌های مرتبط با ماه، از جمله جغرافیا، زمین‌شناسی و علم محیطی کمک می‌کنند.

با توجه به اینکه فرودگر مذکور از لحاظ فناوری بسیار پیشرفته است، این دوربین‌ها توانایی بالقوه برای به دست آوردن تصاویر بهتر و دقیق‌تر از هدف دارند. هدف ناسا از ارسال این دوربین‌ها به سطح ماه، به دست آوردن داده‌هایی است که در تحقیقات علمی بیشتر در مورد ماه و تأثیرات آن بر روی زمین مفید است. این داده‌ها امکان تحقیقات بیشتر در زمینه شکل‌گیری ماه، جغرافیای سطح آن و نیز تأثیرات آن بر زمین را فراهم می‌آورند.

به‌طور کلی، ارسال این دوربین‌ها به سطح ماه توانایی ناسا را در مطالعه و تحلیل ماه و پدیده‌های آن بهبود خواهد بخشید و بازتاب بزرگی بر روی علم درک زمین و فهم بهتر از نقش ماه در عملکرد زمین به دنبال دارد. همچنین، این ماموریت می‌تواند به مرحله‌ بعدی اکتشاف فضا و ارتباطات فضایی کمک کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر