دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

روایت‌گری مروجان دانش در رویداد «شب علم» بنیاد ملی علم ایران برگزار می‌شود

روایت‌گری مروجان دانش در رویداد «شب علم» بنیاد ملی علم ایران برگزار می‌شود
بنیاد ملی علم ایران در نظر دارد با هدف ایجاد جامعه علمی پویا و با انگیزه در کودکان و نوجوانان و تحکیم پیوند نسل جدید با علم و دانش، رویداد متفاوت و جذاب «شب علم» را با همکاری دانشگاه تربیت مدرس، دوم آذر ماه برگزار کند.
کد خبر : 880415

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مروجان دانش با حمایت بنیاد ملی علم ایران در رویداد «شب علم»، در جمع خانواده دانشگاه تربیت مدرس از تجربه‌های علمی خود می‌گویند.

«شب علم» با برگزاری نمایش‌های علمی پرانرژی، اتفاقات شگفت‌انگیزی از علم را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند که در کلاس درس یا خانه نمی‌توان آن را تجربه کرد.

شب علم، برای بازدیدکنندگان این فرصت را فراهم می‌کند تا به صورت مستقیم با دانشمندان، کارشناسان، مهندسان و هنرمندان ارتباط برقرار کنند و در یک آزمایش واقعی شرکت کرده و با پژوهشگران این آزمایش، در مورد فعالیت‌هایشان گفتگو کنند و بینش دقیق‌تری از فرایند‌های علمی به دست آورند.

«شب علم» از طریق ارائه برنامه‌های علمی متنوع، تحقیقات زنده، غرفه‌های نمایشگاهی و بخش‌های گوناگون رویداد، موضوعاتی خارج از برنامه درسی به حاضران ارائه می‌دهد. همچنین این رویداد موجب افزایش ارتباط کودکان، نوجوانان و جوانان با علم شده و در ایجاد نگرش و درک علمی آنان در علم نقش مهمی دارد.

علاوه بر این، فضای مناسبی برای تعامل خانواده‌ها با یکدیگر فراهم شده و مکانی برای یادگیری تجربیات الهام‌بخش به یادماندنی و مشترک است و به ترویج گفت‌وگو بین گروه‌ها و نسل‌های مختلف کمک می‌کند.

اشاعه نگرش و بینش علمی، ترویج حس کنجکاوی، پرسشگری و خلاقیت، رقابت سالم، صداقت، گفتگو، تعامل با چاشنی بازی، مسابقه، سرگرمی، شادی، خنده و شیرینی کشف گشودن راه‌های تازه به علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان، یادگیری بین نسلی، الهام بخشیدن به جوانان و کمک به انتقال یافته‌های علمی به عموم مردم با ساده‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ها از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

انتهای پیام/

ارسال نظر