دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

توسعه همکاری‌های چین در حوزه هوافضا و هوانوردی

توسعه همکاری‌های چین در حوزه هوافضا و هوانوردی
چین به دنبال همکاری در زمینه هوافضا و هوانوردی با کشورهای کریدورهای طرح «ابتکار کمربند و جاده» است.
کد خبر : 880396

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، چین با کشور‌های کریدور‌های طرح ابتکار کمربند و جاده(BRI) امکان همکاری در حوزه هوافضا و هوانوردی را فراهم می‌کند. یکی از بخش‌هایی که چین به طور مداوم در آن سرمایه‌گذاری می‌کند، صنعت هوافضا و هوانوردی است و به عنوان یک کشور دارای جمعیت بسیار بزرگ و اقتصاد رو به رشد، چین به دنبال استفاده از فناوری‌های پیشرفته در هوافضا و هوانوردی با هدف توسعه و تقویت صنعت این حوزه است.

یکی از راه‌هایی که چین به دنبال همکاری در حوزه هوافضا و هوانوردی با کشور‌های کریدور‌های طرح ابتکار کمربند و جاده(BRI) است، خلق فرصت‌های جدید جهت تعمیر و نگهداری هواپیماها، مشارکت در ساخت و تولید هواپیما و و ساخت مراکز فضانوردی برای مطالعه علوم فضایی است.

همچنین، چین تلاش می‌کند محصولات و خدمات خود در حوزه هوافضا را به کشور‌های شریک در این عرصه عرضه کند که شامل تامین قطعات و تجهیزات نیز می‌شود. این همکاری در حوزه هوافضا و هوانوردی به ایجاد جریان اقتصادی متقابل بین چین و کشور‌های شریک این طرح کمک می‌کند و باعث توسعه صنایع مرتبط همچون تولید و فروش قطعات یدکی و تعمیر و نگهداری هواپیما‌ها و فضاپیما می‌شود.

با توجه به اینکه چین به عنوان یک کشور با توانمندی و تکنولوژی پیشرفته در حوزه هوانوردی شناخته می‌شود، استفاده از این توانایی‌ها برای کشور‌های کریدور‌های طرح ابتکار کمربند و جاده(BRI) بسیار ارزشمند است. همچنین، توسعه همکاری در حوزه هوافضا و هوانوردی باعث قوت بخشیدن به رابطه دوجانبه چین و کشور‌های شریک می‌شود و به تبادل فرهنگی و رشد اجتماعی و اقتصادی میان آن‌ها کمک می‌کند.

ما یونفنگ، مدیر ارشد دفتر خدمات ترویج سرمایه گذاری منطقه صنعتی فویان در حال ساخت یک مرکز تحقیق و توسعه هواپیما‌های غیرنظامی است که سکویی برای هواپیما‌های سری شنژو است و مساحتی معادل یازده هزار هکتار را دربر می‌گیرد. فاز اول این پروژه در نیمه اول سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر