دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

روسیه دسترسی به «وی‌پی‌ان» را فیلتر می‌کند

روسیه دسترسی به «وی‌پی‌ان» را فیلتر می‌کند
روسیه قصد دارد برخی از شبکه‌های خصوصی مجازی «وی‌پی‌ان» (VPN) و پروتکل‌هایی را که توسط کمیسیونی از کارشناسان به عنوان تهدید در نظر گرفته می‌شوند، مسدود کند.
کد خبر : 878589

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، «ریانووستی» خبرگزاری دولتی روسیه، به نقل از مکاتبات وزارت دیجیتال گزارش داد، روسیه قصد دارد برخی از شبکه‌های خصوصی مجازی «وی‌پی‌ان» (VPN)و پروتکل‌هایی را که توسط کمیسیونی از کارشناسان برای ایجاد تهدید در نظر گرفته می‌شوند، مسدود کند.

تقاضا برای استفاده از سرویس‌های «وی‌پی‌ان» پس از آن افزایش یافت که روسیه پس از دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دسترسی به برخی رسانه‌های اجتماعی غربی را  برای ورود نیرو به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ محدود کرد.

قوانین روسیه در سال ۲۰۱۷ ارائه دهندگان سرویس «وی‌پی‌ان» را موظف به همکاری با مقامات روسیه و محدود کردن دسترسی به محتوای ممنوعه  کرد.

بسیاری از سرویس‌های «وی‌پی‌ان» به طور گسترده در سراسر روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرند و یک بحث عمومی در میان قانونگذاران در مورد اینکه تا چه حد باید برای مسدود کردن سرویس‌های «وی‌پی‌ان» که هنوز امکان دسترسی به اطلاعات ممنوعه و همچنین تعداد زیادی از اطلاعات دیگر را فراهم می‌کنند، ایجاد شده است.

ریانووستی در پاسخ وزارت دیجیتال به صحبت‌های آنتون تکاچف، قانون‌گذار استناد کرد که نگرانی‌هایی را در مورد آنچه به گفته او برنامه ‌ایی برای مسدود کردن همه «وی‌پی‌ان»ها است، مطرح کرده بود؛ اقدامی که به گفته او فشار بر روس‌ها را با قطع استفاده از برخی لوازم خانگی ساده،  افزایش خواهد داد.

به گفته این وزارتخانه، براساس تصمیم کمیسیون تخصصی، فیلتر کردن برخی سرویس‌های «وی‌پی‌ان» و پروتکل‌های «وی‌پی‌ان» می‌تواند در شبکه ارتباطی تلفن همراه برای ترافیک خارجی که به عنوان یک تهدید شناخته می شود، انجام شود.

ریانووستی گفت که این وزارتخانه گفته است که دور زدن محدودیت‌ها برای اطلاعات خاص یک تهدید محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر