دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

زارع‌پور: شهر رشت تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته است

زارع‌پور: شهر رشت تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار گیلان تأکید کرد که پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها در حال حاضر مهم‌ترین پروژه دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات است که حتی شاید بتوان آن را بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی در تاریخ کشور لقب داد.
کد خبر : 877366

به گزارش گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز (دوشنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲) در ادامه سلسله جلسات هفتگی با استانداران به منظور بررسی وضعیت شبکه ارتباطی استان و میزان پیشرفت پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها، میزبان اسدالله عباسی، استاندار گیلان بود.

وزیر ارتباطات در این جلسه با تقدیر از همراهی استاندار گیلان در پیشبرد پروژه‌های ارتباطی به‌ویژه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها در این استان گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها پروژه مهم و کلیدی است و زیرساخت توسعه آینده کشور و بالطبع استان گیلان است.

وی با تأکید بر اینکه، پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها یک پروژه مهم و راهبردی است، افزود: پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها از این جهت حائز اهمیت است که می‌تواند تضمین‌کننده ارتباطات پایدار و پرسرعت در کشور باشد و باعث افزایش رضایت مندی مردم عزیز شود.

زارع پور تصریح کرد: اکنون دیگر این پروژه بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه به یک تکلیف قانونی برای همه ما تبدیل‌شده است و وزارت ارتباطات بر اساس برنامه هفتم توسعه مکلف شده است که ۲۰ میلیون «اتصال» به فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها را ایجاد کند و تا پایان برنامه هفتم نیز تمام ساختمان‌های کشور باید به فیبر نوری متصل شوند و دستیابی به این هدف در برنامه هفتم بدون دستیابی به ۲۰ میلیون «پوشش» تا پایان دولت سیزدهم امکان پذیر نیست.

 
وی ادامه داد: بنابراین پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها که هم از منظر توسعه‌ای و هم از منظر تکلیف قانونی حائز اهمیت است، در حال حاضر به مهم‌ترین پروژه دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات تبدیل‌شده که حتی شاید بتوان آن را بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی در تاریخ کشور لقب داد.

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه این پروژه می‌تواند چهره ارتباطات کشور و استان‌های کشور را متحول کند، خطاب به استاندار گیلان گفت: انتظار این است که مثل همیشه که پای کار پروژه‌های ارتباطات استان بوده اید، در این طرح مهم نیز شخصاً در استان راهبری پروژه را بر عهده بگیرید و در جلسات هفتگی با فرمانداران و شهرداران، مدیریت و کنترل پروژه را برعهده بگیرید و زمینه همراهی مدیران شهری به‌ویژه شهرداران استان را فراهم کنید.

وی بابیان اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها در ۱۷ شهر استان گیلان آغاز شده است، افزود: البته تاکنون در شهر رشت ۱۱۵ کیلومتر و در شهر انزلی ۳۲ کیلومتر و در مجموع ۱۴۷ کیلومتر فیبر نوری هم اجرا شده است و هم اکنون کل شهر رشت تحت پوشش قرار گرفته و تا پایان سال هم حداقل چهار شهر دیگر هم تحت پوشش قرار خواهد گرفت و مردم عزیز می‌توانند از سرعت‌های چندصد مگابیت بر ثانیه‌ای برخوردار شوند. 
زارع پور با اشاره به توسعه ارتباطات روستایی گفت: ۹۴ درصد روستا‌های استان گیلان به شبکه ارتباطی پهن باند متصل شده‌اند و از مجموع ۲۰۶۰ روستای استان گیلان، ۱۲۴ روستای باقی‌مانده هم تا پایان سال به شبکه ارتباطی متصل می‌شوند.

در ادامه این جلسه اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز با تأکید بر اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها برای ما حائز اهمیت است، گفت: در نیمه نخست امسال شاهد ۶۲ میلیون شب اقامت گردشگران در استان گیلان بوده ایم و یکی از مواردی که برای افزایش رضایت مندی این حجم گردشگر لازم است، وجود ارتباطات پرسرعت و پایدار در استان است.

وی افزود: بنابراین برای ما نیز پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها نیز حائز اهمیت است و بر این اساس تمام‌قد پای این پروژه هستیم و مدیران استانی هم باید به‌طور کامل با این پروژه همراهی کند و ایجاد مانع در مسیر این پروژه از جانب مدیران استانی به‌هیچ‌وجه پذیرفته نیست.

در این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان هم گزارشی از آخرین وضعیت طرح‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته