دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

خودروهای خودران مجهز به هوش مصنوعی جایگزین پلیس دبی می‌شود

خودروهای خودران مجهز به هوش مصنوعی جایگزین پلیس دبی می‌شود
پلیس دبی قصد دارد خودرو‌های گشتی خودران مجهز به هوش مصنوعی را در مناطق مسکونی مستقر کند.
کد خبر : 873765

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، پلیس دبی با اعلام برنامه‌هایی برای استقرار خودرو‌های گشت زنی کاملا الکتریکی و خودران در مناطق مسکونی، اجرای قانون را به سطح جدیدی ارتقا می‌دهد. این خودرو‌های خودران که توسط تیمی متشکل از ۶۵ مهندس در طول پنج سال طراحی و ساخته شده‌اند، دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای هستند.

خودرو‌های گشت زنی خودران عمر باتری قابل توجهی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند تا ۱۵ ساعت بدون توقف گشت‌زنی کنند. این خودرو‌ها مجهز به یک دوربین امنیتی پیشرفته با پوشش ۳۶۰ درجه و فناوری تشخیص چهره هستند که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، رفتار‌های مشکوک را به طور موثر تشخیص می‌دهند.

 

در حالی که خودرو‌های گشت زنی خودکار بسیار پیچیده هستند، اما برای تعقیب و گریز با سرعت بالا ساخته نشده‌اند، چرا که نهایت سرعت آن‌ها تنها به ۴.۳۵ مایل بر ساعت (۷ کیلومتر بر ساعت) محدود می‌شود. در عوض، هنگامی که خودرو چیزی را تشخیص می‌دهد که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد، به مرکز فرماندهی و کنترل در اداره عملیات عمومی پلیس دبی هشدار می‌دهد. سپس این مرکز می‌تواند پاسخ انسان را برای رسیدگی به وضعیت هماهنگ کند.

یکی از موارد قابل توجه در مورد این خودروها، یک پهپاد مجهز به دوربین است که قادر به ثبت تصاویر هوایی از مکان‌های خاص است. این موضوع قابلیت‌های نظارتی آن‌ها را بیشتر می‌کند.

شرکت میکروپلیس رباتیکس (Micropolis Robotics) که در زمینه طراحی خودرو فعالیت می‌کند، تمام سیستم مکانیکی خود را به صورت سفارشی ساخته است و هر چرخ دارای سیستم فرمان، ترمز و دریچه گاز مستقل است. این طراحی به خودرو اجازه می‌دهد تا در جهات مختلف از جمله جلو، عقب و جانبی حرکت کند. علاوه بر این، عملکرد خاموش آن باعث می‌شود که در حین گشت زنی محتاط باشد.

در حالی که قرار است خودرو‌های گشت خودران پلیس تا سال آینده به خیابان‌ها بیایند، آزمایش‌های بیشتری لازم است تا از کارایی آن‌ها اطمینان حاصل شود.

پلیس دبی به خاطر تمایل به راه حل‌های پیشرفته شهرت دارد، چرا که پیش از این از اولین روبوکاپ خود رونمایی کرده بود و ناوگانی از ابرخودرو‌ها را برای حمل و نقل در اختیار گرفت. معرفی این خودرو‌های گشتی خودران، نمونه دیگری از تعهد دبی به روش‌های نوآورانه اجرای قانون است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته