دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

با این اپلیکیشن بومی دیگر نگران خوابیدن حین رانندگی نباشید

با این اپلیکیشن بومی دیگر نگران خوابیدن حین رانندگی نباشید
محققان موفق به طراحی یک اپلیکیشن کاملا بومی شده که اگر رانندگان حین رانندگی دچار خواب‌آلودگی بشوند، قبل از هر مشکلی هشدارهایی به فرد و شرکت متولی ارسال می‌شود.
کد خبر : 873612

حامد آگاهی، مدیر مرکز رشد و رئیس منطقه ۹ زیست بوم فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصولی که در این رویداد ارائه کرده‌اند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در رویداد ملی عصر امید در حوزه تخصصی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با ۶ محصول شرکت کرده است. به صورت کلی عناوین آن در حوزه گلخانه هوشمند، سیستم هوشمند اورژانس، سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، اپلیکیشن «نخوابید» برای خودرو و وسایل نقلیه، آبیاری هوشمند و مصورسازی خطوط انتقال نفت گاز و پتروشیمی.

وی درباره کارایی این محصولات بیان کرد: در بحث گلخانه‌ هوشمند با استفاده از دانش بومی کشور برای هوشمندسازی گلخانه‌ها این امکان را فراهم کردیم که کشاورزان و گلخانه‌داران از راه دور بتوانند به گلخانه یا زمین کشاورزی خود دسترسی و کنترل کامل داشته باشند. سیستم هوشمند اورژانس مدال طلای یونسکو را در حوزه اختراعات دارد و این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعات بیمارانی که در مسیر انتقال به بیمارستان هستند از قبل جمع‌آوری و به مرکز مربوطه فرستاده شود.

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اظهار کرد: «نخوابید» یک اپلیکیشن کاملا بومی است. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده که اگر راننده‌ها به خصوص برای وسایل نقلیه سنگین همچون اتوبوس، کامیون و وسایل حمل بار حین رانندگی دچار خواب‌آلودگی بشوند، قبل از اینکه دچار هر مشکلی بشوند یا صانحه‌ای برای خود و دیگران رقم بزنند، هشدارهایی به فرد و شرکت متولی ارسال می‌شود.

آگاهی عنوان کرد: سیستم بیم که مدیریت هوشمند ساختمان است. طراحی نرم‌افزاری آن کاملا داخلی است و این امکان را فراهم می‌کند که ساختمان‌ها به صورت هدشمند مدیریت شوند. غیر از دسترسی کامل به امکانات، مصرف انرژی هم به طرز گسترده‌ای کاهش می‌دهد.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ مهر تا ۲۵ مهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته