دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد سنندج عنوان کرد؛

حفظ جان انسان‌ها با ۲ محصول مبتنی بر هوش مصنوعی

حفظ جان انسان‌ها با ۲ محصول مبتنی بر هوش مصنوعی
عبدالباقی قادرزاده گفت: دانشگاه آزاد سنندج با ۲ محصول مبتنی بر هوش مصنوعی برای حفظ جان انسان‌ها در چهارمین رویداد ملی عصر امید حضور داشت.
کد خبر : 873580

عبدالباقی قادرزاده مدیر مرکز رشد و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در حاشیه چهارمین رویداد ملی عصر امید در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: دو شرکت فناور مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی با ۲ محصول مبتنی بر هوش مصنوعی برای حفظ جان انسان‌ها در این رویداد حضور داشتند.

وی افزود: نخستین شرکت مدال طلا و نقره جهانی را کسب کرده در حوزه حفظ جان انسان‌ها مقابل نشت گاز، محصول ارائه کرده است. همان‌طور که می‌دانید نشت گاز هر سال منجر به خسارت‌های زیادی در جهان می‌شود این شرکت با طراحی بازو‌های هوشمند روی پنجره‌ها در هنگام نشت گاز به‌صورت اتوماتیک پنجره‌ها را باز می‌کند که به این طریق باعث نجات جان انسان‌ها می‌شود.

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج  اضافه کرد: شرکت دیگر در حوزه نرم‌افزار‌های که با جان انسان سروکار دارند مانند نرم‌افزار‌های دستگاه کنترل هواپیما و دستگاه کنترل بیمار محصولی را ارائه کرده است. این‌گونه دستگاه‌ها نباید خطا یا حداقل خطا را داشته باشند. سیستم‌ طراحی شده مبتنی بر هوش مصنوعی توسط این شرکت در مرحله طراحی نرم‌افزارهای این دستگاه‌ها، خطا‌ها را کنترل کرده و خطا‌های احتمالی را به مهندسان اطلاع می‌دهد تا با کمترین خطا این نرم‌افزارها به مرحله کد و پیاده‌سازی برسند.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محور چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته