دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دانشگاه آزاد با استفاده از هوش مصنوعی چالش سازمان‌ها را حل می‌کند

دانشگاه آزاد با استفاده از هوش مصنوعی چالش سازمان‌ها را حل می‌کند
معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد البرز گفت: با برگزاری ۳۲ نشست تخصصی در چهارمین رویداد ملی عصر امید به دنبال حل چالش سازمان‌ها توسط هوش مصنوعی هستیم.
کد خبر : 873551

عباس کریمی معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در حاشیه چهارمین رویداد ملی عصر امید در حوزه هوش مصنوعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با تشریح هوش مصنوعی اظهار کرد: بحث هوش مصنوعی از مباحث مطرح در جهان کنونی است و این نوید را می‌دهد که در آینده زندگی راحت‌تری برای انسان خواهیم داشت؛ البته تهدیداتی برای انسان نیز رقم می‌زند به همین دلیل بعضی از شرکت‌ها و کشور‌ها نسبت به پیشرفت هوش مصنوعی احساس نگرانی می‌کنند.

وی افزود: پیرو تأکید رهبر انقلاب برای ورود به حوزه هوش مصنوعی، دانشگاه آزاد اسلامی این موضوع را در دستور کار خود قرار داد تا در این زمینه فعالیت داشته باشد. نخستین اقدام این دانشگاه تشکیل کمیته هوش مصنوعی در سازمان مرکزی بود و خروجی این کمیته راه‌اندازی دانشکده‌های هوش مصنوعی در سراسر واحد‌های دانشگاهی کشور است که نخستین نوع از این دانشکده‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی البرز راه‌اندازی شد.

معاون آموزشی و مهارتی استان البرز اضافه کرد: اکنون ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده هوش مصنوعی این دانشگاه  مشغول به تحصیل در رشته هوش مصنوعی هستند. آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی مانند سلامت هوشمند، کشاورزی هوشمند، صنعت هوشمند، حکمرانی هوشمند و ...، مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی و نوظهور و مدرسه تابستانی هوش مصنوعی برای دانشجویان و دانش‌آموزان در این دانشکده شکل گرفته است.

کریمی ادامه داد: با توجه به اقدامات همکاران و فعالیت‌هایی که دانشجویان در قالب هسته‌های فناور و مراکز رشد در این دانشکده ارائه کردند، مأموریت نخستین همایش هوش مصنوعی کشور و نخستین نمایشگاه عصر امید با رویکرد هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کرج واگذار شد که در این نمایشگاه حدود ۲۰۰ شرکت دانش‌بینان در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء از سراسر کشور حضور داشتند.

وی گفت: ۳۲ نشست تخصصی و چالش‌های ارگان‌های مختلف استان در زمینه محیط‌زیست، کشاورزی، سلامت، صنعت و حکمرانی در این نمایشگاه برگزار و مشکلات سازمان‌های در این نشست‌ها بررسی شد تا دانشگاه برای آن‌ها راه‌حلی پیدا کند.

معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد استان البرز عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از نسل چهارم بوده که مهارت محور، کارآفرینی و حل مسئله است. نگاه حل مسئله‌ای که این دانشگاه دارد باعث شده تا در این نشست‌ها حل و برطرف کردن مشکلات و چالش سازمان‌ها از طریق هوش مصنوعی بررسی شود.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر