دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فشار اتحادیه اروپا به تیک‌تاک برای مداخله در محتوای مربوط به حماس

فشار اتحادیه اروپا به تیک‌تاک برای مداخله در محتوای مربوط به حماس
تیک‌تاک اعلام کرد در پی درگیری حماس فلسطین با رژیم صهیونیستی، منابع و کارکنان خود را برای مقابله با نفرت و اطلاعات نادرست بسیج کرده است.
کد خبر : 873344

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، اپلیکیشن ویدیویی کوتاه تیک‌تاک اعلام کرد که بلافاصله منابع و کارکنان خود را برای مقابله با نفرت و اطلاعات نادرستی که پس از درگیری حماس فلسطین با رژیم صهیونیستی به وجود آمده، بسیج کرده است.

تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا به تیک‌تاک ۲۴ ساعت فرصت داد تا اقدامات انجام شده برای مقابله با گسترش اطلاعات نادرست مربوط به مناقشه خاورمیانه را شرح دهد. او همچنین تحقیقی را در مورد اپلیکیشن ایکس ایلان ماسک آغاز کرد.

تیک تاک در بیانیه ای اقداماتی که انجام داده بود را فهرست کرد، اگرچه از بیان اینکه چگونه به طور خاص به برتون پاسخ داده است خودداری کرد.

تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، اعلام کرد: اقدامات این شرکت شامل راه اندازی یک مرکز فرماندهی، افزایش سیستم های تشخیص خودکار خود برای حذف محتوای گرافیکی و خشونت آمیز و اضافه کردن تعدیل کنندگان بیشتری است که به زبان عربی و عبری صحبت می کنند.

تیک‌تاک محتوایی را که به قربانیان خشونت حمله یا آن ها را مسخره می کند یا به خشونت دامن می زند، حذف می‌کند.

گفتنی است، به تازگی متا، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، ۷۹۵ هزار پست را که به طور قابل توجهی از اقدامات حماس (جنبش مقاومت اسلامی فلسطین) پس از عملیات طوفان الاقصی حمایت می‌کردند را حذف کرده یا به عنوان محتوای نگران کننده برچسب گذاری کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر