دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ارائه سامانه مانیتورینگ اعلان و اطفای حریق با یک‌پنجم قیمت نمونه خارجی

ارائه سامانه مانیتورینگ اعلان و اطفای حریق با یک‌پنجم قیمت نمونه خارجی
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ارائه سامانه مانیتورینگ اعلان و اطفای حریق با یک‌پنجم قیمت نمونه خارجی شده است.
کد خبر : 872982

داود اکبری بنگر، عضو هیئت علمی و مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه و مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصولی که در این رویداد ارائه کرده‌اند، گفت: با محصولی با عنوان سامانه مانیتورینگ اعلان و اطفای حریق در این رویداد ملی شرکت کردیم. ویژگی این محصول این است که امکان مدیریت از راه دور حریق را ایجاد می‌کند. 

عضو هیئت علمی و مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه افزود: نمونه خارجی این محصول اطفای حریق قبلا در کشور وجود داشت؛ اما به‌خاطر بحث تحریم‌ها دیگر وارد نمی‌شود. نمونه‌های خارجی هم با قیمت خیلی بالا در دسترس قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: اکنون در حال توسعه محصول هستیم و ویژگی بارزش این است که به نسبت محصولات خارجی قیمت مناسبی دارد. نمونه خارجی با این ویژگی‌ها و آپشن‌هایی که ما به صورت بومی ارائه می‌کنیم حدود ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون قیمت دارد؛ اما ما آن را با یک‌پنجم قیمت و با مبلغ ۵۰ میلیون تومان به بازار ارائه می‌کنیم.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر