دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در کازرون افتتاح شد

پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در کازرون افتتاح شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای کازرون را افتتاح کرد.
کد خبر : 872925

به گزارش گروه ارتباطات و فناوری ارتباطات خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ صبح پنجشنبه و در جریان سفر سه روزه خود به استان فارس به نمایندگی از رئیس جمهوری برای افتتاح پروژه‌های عمرانی و افتتاح پروژه‌های ارتباطی در این استان وارد شهر کازرون شد. 

وزیر ارتباطات، پس از حضور در گلزار شهدای شهر کازرون و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، به منظور افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌های کازرون ابتدا به مدرسه دخترانه فاطمه زهرا (س) و بعد به جهاد کشاورزی این شهرستان و در نهایت به منزل یکی از شهدای کازرون رفت تا در سه نقطه آموزشی، اداری و مسکونی این پروژه را مورد ارزیابی قرار دهد.

سپس وزیر ارتباطات در آیینی اتصال مدرسه دخترانه فاطمه زهرا (س) این شهر به فیبرنوری را رسما افتتاح کرد. 

در ادامه این مراسم تست سرعتی از فیبرنوری راه اندازی شده در مدرسه فاطمه زهرا (س) گرفته شد که سرعت ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه به ثبت رسید.

وزیر ارتباطات همچنین به ساختمان جهاد کشاورزی کازرون رفت و فیبر نوری متصل شده در این ساختمان را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

وی و هیات همراه بعد از آن به منزل خانواده شهید عباسعلی فرونده رفتند و سرویس مبتنی بر فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها در منزل این خانواده شهید افتتاح شد.

زارع پور در ادامه برنامه سفر خود به کازرون از پروژه نیمه کاره بیمارستان ۲۱۷ تخت خوابی این شهر نیز بازدید کرد و در جریان موانع و مشکلات این پروژه، قرار گرفت.

ساخت بیمارستان ۲۱۷ تختوابی پردیس کازرون در سال ۱۳۸۹ آغاز شده و تاکنون ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این بیمارستان با زیربنای ۱۷هزار متر مربع مربع فضای درمانی در حال ساخت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر