دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رفع اثر تحریم‌ها با تولید مواد اولیه صنایع کاشی و سرامیک

رفع اثر تحریم‌ها با تولید مواد اولیه صنایع کاشی و سرامیک
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند با بومی‌سازی دانش فنی و تولید مواد اولیه صنایع کاشی و سرامیک، نیاز این صنعت را با تولید داخلی تأمین کنند.
کد خبر : 872686

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی امیر ارجمند، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به استفاده از تجربیات و تخصص کسب‌شده در صنعت سرامیک عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار در مسیر تولید محصولات دانش‌بنیان گام برداشتیم.

وی با بیان این‌که با گام برداشتن در مسیر بومی‌سازی این مواد وابستگی به واردات تا حد قابل‌توجهی برطرف می‌شود، ادامه داد: از ابتدای ایجاد این صنعت، مواد اولیه از مسیر واردات تأمین می‌شد؛ اما در سال‌های اخیر با اعمال تحریم‌هایی علیه ایران و افزایش قیمت دلار، مشکلات بزرگی برای صنعتگران به وجود آمد.

ارجمند اضافه کرد: برای رفع مشکل و همچنین عدم وابستگی به دیگر کشورها، تحقیقاتی در جهت بومی‌سازی دانش فنی تولید برخی مواد اولیه صورت گرفت که نتیجه آن تولید صنعتی مواد پیشرفته جایگزین زیرکن و مواد پیشرفته جایگزین اکسید روی شد.

این فعال فناور با اشاره به تولید محصولات این شرکت در گرید‌های مختلف عنوان کرد: محصولات ساخت این شرکت توانست در مدت کوتاهی سهم قابل‌توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.

ارجمند درباره کاربرد محصولات یادشده توضیح داد: محصولات دانش‌بنیان این شرکت در صنایع کاشی و سرامیک و صنایع وابسته کاربرد دارند. مصرف این مواد اولیه باعث کاهش بهای تمام‌شده محصولات سرامیکی شده و درعین‌حال کیفیت آن‌ها را افزایش خواهد داد.

وی هدف از تولید این محصولات را کاهش میزان وابستگی به واردات دانست و افزود: مواد اولیه مصرفی در این شرکت داخلی بوده و هیچ‌گونه وارداتی انجام نمی‌شود و علاوه بر آن از واردات محصولات مشابه نیز جلوگیری می‌کند. قیمت مواد اولیه مشابه خارجی حداقل سه برابر محصولات این شرکت است. با بهینه‌سازی ترکیب، نوآوری و بهره‌گیری از جدیدترین روش‌های تولید، توانسته‌ایم محصولات را با کمترین قیمت به مشتریان خود عرضه کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر