دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

هوش مصنوعی نوشتن کتاب و بازی‌سازی را آسان کرد

هوش مصنوعی نوشتن کتاب و بازی‌سازی را آسان کرد
یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی موفق به طراحی و تولید وب اپلیکیشنی شده است که کاربر می‌تواند در آن کتاب بسازد و منتشر کند.
کد خبر : 872592

سیدسعید طباطبایی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصولی که در این رویداد ارائه کرده‌اند، گفت: محصول شرکت وب اپلیکیشنی کتاب ساز و بازی‌ساز است که در حوزه آموزش لذت‌بخش فعالیت می کند، به گونه‌ای که دریکی از بخش‌های آن کاربر‌ می‌تواند با کشیدن و جابه‌جا کردن ‌آیکون‌های موجود در اپلیکیشن کتاب خود را بسازند و در شبکه اجتماعی منتشر کند.

به گفته طباطبایی، این کتاب‌ها قابل‌خرید و فروش است و از این طریق می‌توان کسب درآمد داشت، این کتاب‌ها از وزارت ارشاد مجوز نشر هم دارد.

وی ادامه داد: بخش بازی‌ساز مبتنی بر 10 قالب بازی است که کاربر‌ با این ده قالب، مثل توالی و ترتیب، و جایگزینی می‌توانند بازی دلخواه خود را بسازند و به بازی گروهی بپردازند که این کارکرد در مدارس بیشتر به چشم می‌خورد.

طباطبایی‌ افزود: بخش دیگری که در این نرم‌افزار وجود دارد بخش مدرسه‌ساز است، به‌طوری‌که آکادمی‌ها و مدارس می‌توانند از آن با رویکرد انجام تکالیف و فعالیت‌ها استفاده کنند. بدین‌صورت که کاربر یا دانش‌آموز تکالیف را با بازی انجام می‌دهند و کارنامه هوشمند صادر می شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان مستقر در استان اصفهان گفت: این اپلیکیشن ساختار جدید و مدل نوینی است که برای نخستین بار در ایران ارائه‌شده و نمونه مشابه ندارد.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته