دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

شکایت «گتی ایمیجز» از یک تصویرساز برجسته هوش مصنوعی

شکایت «گتی ایمیجز» از یک تصویرساز برجسته هوش مصنوعی
اوایل سال جاری شرکت «گتی ایمیجز » از یک تأمین‌کننده اصلی تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی شکایت کرد.
کد خبر : 870108

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، «گتی ایمیجز» (Getty Images) خدمات جدیدی به مشتریان ارائه می‌دهد و به بازار کوچک اما رو به رشد تولیدکنندگان تصویر هوش مصنوعی پیوسته است.

این شرکت مستقر در سیاتل در حال اتخاذ رویکردی دو جانبه برای تهدید و فرصتی است که هوش مصنوعی برای تجارت خود ایجاد می‌کند. «کریگ پیترز»، مدیر اجرایی گتی ایمیجز می‌گوید: ما با سرویس‌ها مشکلاتی داریم، اینکه چگونه ساخته شده‌اند، به حقوق پدیدآورندگان احترام می‌گذارند یا  خیر.

اوایل سال جاری این شرکت از یک تأمین‌کننده اصلی تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی شکایت کرد. گتی مدعی شد که هوش مصنوعی پایداری مستقر در لندن بدون اجازه بیش از ۱۲ میلیون عکس از مجموعه خود را به همراه زیرنویس‌ها و ابر داده‌ها را کپی کرده است.

گتی در این دادخواست گفت که برای هر اثر نقض شده تا ۱۵۰ هزار دلار خسارت دریافت می‌کند، مبلغی که از نظر تئوری می‌تواند به ۱.۸ تریلیون دلار برسد.

گتی ایمیجز از همکاری طولانی‌مدت با شرکت فناوری کالیفرنیا و سازنده تراشه «انویدیا» (Nvidia) که قبل از چالش‌های قانونی علیه هوش مصنوعی پایدار بود، شکل گرفت.

پیترز گفت: مدل جدید ظرفیت تولید تصاویر جعلی مضر از نظر سیاسی را ندارد، زیرا به‌طور خودکار درخواست‌هایی را که افراد یا برند‌های قابل تشخیص را نشان می‌دهند، مسدود می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر