دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تغییر ناگهانی مدیرعامل شرکت فضایی «بلو اوریجین»

تغییر ناگهانی مدیرعامل شرکت فضایی «بلو اوریجین»
مدیرعامل شرکت فضایی بلو اوریجین به زودی تغییر می‌کند و یکی‌ از مدیران سابق آمازون بر مسند مدیریت این شرکت فضایی مهم می‌نشیند.
کد خبر : 870070

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، شرکت فضایی بلو اوریجین تصمیم دارد، از مدیران سابق شرکت آمازون را به عنوان مدیر اجرایی این شرکت فضایی معرفی کند.

بر اساس ایمیل‌هایی که خبرگزاری رویترز دریافت کرده، باب اسمیت، مدیر ارشد اجرایی شرکت فضایی جف بزوس، در پایان سال از سمت خود کناره‌گیری می‌کند تا دیو لیمپ، معاون ارشد محصولات و خدمات آمازون جایگزین او شود.

بلو اوریجین یک شرکت خصوصی آمریکایی فعال در زمینه هوافضا و پرواز زیر مداری است که در سال ۲۰۰۰ توسط جف بزوس، بنیانگذار آمازون، راه‌اندازی شد و دفتر مرکزی آن در کنت ایالت واشینگتن است.

ایمیلی از جف بزوس عنوان کرده است: لیمپ، نایب‌رییس دستگاه‌های آمازون  در ۴ دسامبر مدیرعامل شرکت فضایی بلو اوریجین می‌شود.

اسمیت، مدیرعامل کنونی این شرکت فضایی در ایمیلی که دوشنبه به کارمندان ارسال شد، به کارمندان توضیح داد، من و جف ماه‌ها در مورد برنامه‌ام بحث کرده‌ایم. وی همچنین توضیح داده که تا ۲ ژانویه در شرکت می‌مامد تا از انتقال بی‌دردسر مدیرعامل جدید اطمینان حاصل کند.

بلو‌اوریجین شرکتی فضایی است که به ارائه پروژه‌های مربوط به فضا و سفرهای فضایی می‌پردازد. با انتصاب این مدیر عامل جدید، انتظار می‌رود که بزوس بتواند تجربه و دانش خود در حوزه تجارت الکترونیک را به این شرکت فضایی منتقل کند و برنامه‌ها و رویکردهای جدیدی برای توسعه بلو‌اورجین ارائه دهد.

حضور این نیروی جدید در همکاری با تیم بلو‌اوریجین و تکمیل برنامه های فضایی کار ویژه‌ای است که برنامه‌ها و اهداف شرکت را به سطح بالاتری می‌رساند.

معاون ارشد محصولات و خدمات شرکت آمازون در صنعت فضایی نیز تجربه‌هایی دارد؛ لیمپ زمانی که در آمازون بود، بر ایجاد پروژه کویپر آمازون نظارت داشت، شبکه‌ای برنامه ریزی شده متشکل از هزاران ماهواره اینترنتی که در آینده نزدیک با منظومه استارلینک شرکت فضایی اسپیس ایکس رقابت می‌کند.

لیمپ در شرکت فضایی بلو اوریجین بر شروع طولانی مدت فعالیت پرتاب مداری این شرکت، منبع درآمد بالقوه و پروژه‌های فرودگر ماه، نظارت می‌کند؛ پروژه فرودگر ماه قصد دارد تا پایان دهه امکان استقرار انسان‌ها روی سطح تنها قمر کره زمین را برای سازمان هوانوردی و فضای ایالات متحده آمریکا اجرایی کند.

با مشاهده پیشرفت‌های بزوس در زمینه کسب و کار الکترونیکی و خلاقیت و سرعت عمل او در رشد آمازون، تجربه و رهبری او در بلو‌اورجین نیز، حضور لیمپ را پرثمر می‌کند و منجر به رقابت قوی‌تر این شرکت در صنعت فضایی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر