دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

به‌روزرسانی نرم‌افزاری آیفون ۱۲ در فرانسه برای کاهش تشعشعات

به‌روزرسانی نرم‌افزاری آیفون ۱۲ در فرانسه برای کاهش تشعشعات
یک منبع در وزارت دیجیتال فرانسه اعلام کرد که مقامات این کشور از شرکت پال برای آیفون ۱۲ یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت کرده‌اند.
کد خبر : 869954

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری انا به نقل از رویترز، یک منبع در وزارت دیجیتال اعلام کرد که مقامات فرانسوی از اپل یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای آیفون ۱۲ دریافت کرده‌اند، زیرا غول فناوری آمریکا به دنبال جلوگیری از هرگونه فراخوان پرهزینه است.

اپل متعهد شد که نرم‌افزار را به‌روزرسانی کند تا اختلافات مربوط به سطوح تشعشعات گوشی‌های آیفون ۱۲ را خنثی کند، پس از آن‌که فرانسه فروش این تلفن‌ها را در اوایل ماه جاری متوقف کرد. فرانسه تهدید کرده بود که اگر اپل از انجام به‌روزرسانی نرم‌افزار خودداری کند، فراخوان خواهد داد.

اپل یافته‌های فرانسه را رد کرد و گفت: آیفون ۱۲ توسط چند نهاد بین‌المللی استاندارد‌های جهانی تأیید شده، اما در ۱۵ سپتامبر اعلام کرد که به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای سازگاری با روش‌های آزمایش مورد استفاده در فرانسه منتشر خواهد کرد. این شرکت بلافاصله به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

محققان در دو دهه گذشته مطالعات زیادی را برای ارزیابی خطرات سلامتی تلفن‌های همراه انجام داده‌اند. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، هیچ اثر نامطلوبی از آن‌ها ثابت نشده است.

اما هشدار تشعشعات در فرانسه براساس نتایج آزمایش‌های انجام‌شده، نگرانی‌هایی را در سراسر اروپا و سایر کشور‌ها از جمله بلژیک برانگیخته که خواستار بهره‌مندی از ارتقای نرم‌افزار شده است.

به گفته کارشناسان این صنعت هیچ خطر ایمنی وجود ندارد، زیرا محدودیت‌های نظارتی بر اساس خطر سوختگی یا گرمازدگی ناشی از تشعشعات تلفن، بسیار پایین‌تر از سطوحی است که دانشمندان شواهدی از آسیب پیدا کرده‌اند.

اپل در اوایل این ماه آیفون ۱۵ را عرضه کرد و آیفون ۱۲ برای خرید مستقیم از اپل در دسترس نیست. بااین‌حال، می‌توان آن را از اشخاص ثالثی که موجودی دارند، خریداری کرد یا تلفن‌های قدیمی را معامله کرد.

اپل معمولاً به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای تلفن‌ها و رایانه‌های خود ارائه می‌کند که بیشتر برای رفع یک مشکل امنیتی است. آن‌ها می‌توانند روی یک مدل یا یک منطقه خاص متمرکز شوند و گاهی اوقات چندین به‌روزرسانی را در یک ماه منتشر کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر