دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

صفحه‌ نمایش دیجیتال بومی شد

صفحه‌ نمایش دیجیتال بومی شد
یک شرکت دانش‌بنیان در مشاوره، طراحی و تجهیز سالن‌های کنفرانس، اتاق‌های مانیتورینگ، صفحه نمایش دیجیتال، مراکز داده و اتاق‌های سرور فعالیت دارد.
کد خبر : 869345

به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوی آنا، شرکت‌های دانش‌بنیان با تحول در عرصه علم و دانش در رشد و توسعه کشورمان تأثیر زیادی دارند به‌طوری‌که رهبر انقلاب اسلامی همواره بر اهمیت نقش آن‌ها در رونق اقتصادی تأکید داشته و این شرکت‌ها را مؤثرترین مؤلفه‌های تحقق پایدار اقتصاد می‌دانند.

با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان در بازار جهانی جایگاه مناسبی پیدا کرد. همچنین با حمایت از تولیدات بومی، استفاده از محصولات داخلی افزایش یافته و به رشد و توسعه شرکت‌ها و اقتصاد کشور کمک بزرگی خواهد شد.

در همین راستا به سراغ یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه «فاوا» رفتیم تا با کاربرد‌های محصول فناورانه این محققان بیشتر آشنا شویم.

علی قلی‌زاده مجاوری، مدیر فروش و مباشر یک شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصول و خدمتی که ارائه می‌کنند، گفت: این شرکت دانش‌بنیان از ۱۳۶۸ فعالیت غیر رسمی خود را آغاز کرد و از ۱۳۷۴ در زمینه تولید انواع کی‌وی‌ام سوئیچ، ویدئو سوئیچ، ویدئو اسپلیتر و دیگر محصولات تصویری و کنترل کامپیوتر‌ها فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

وی در ادامه افزود: ما به‌عنوان تنها تولید کننده در کشور به ارائه تجهیزات، مشاوره و خدمت به مشتریان پرداخته‌ایم. در ۱۳۸۰ در طی مذاکرات با شرکت «آتن» (ATEN) تایوان، به‌عنوان نماینده انحصاری محصولات این شرکت در ایران، به فعالیت خود ادامه دادیم. همچنین در زمینه مشاوره، طراحی و تجهیز سالن‌های کنفرانس، اتاق‌های مانیتورینگ، «دیجیتال ساینج» (Digital Signage) یا صفحه نمایش دیجیتال، ویدئو وال، مراکز داده و اتاق‌های سرور به فعالیت خود ادامه دادیم.

قلی‌زاده درباره اینکه این خدمات چه آورده‌ای برای کشور به همراه دارند، بیان کرد: حق‌الناس فقط این نیست که مال دیگران را بالا کشید، ما به‌عنوان تولیدکننده وظیفه داریم محصولات با کیفیتی را به مردم و جامعه خود ارائه کنیم. بیشترین آورده‌ ما برای کشور محصولات با کیفیتی است که عرضه می‌کنیم تا مردم سرزمینمان در رفاه باشند.

این فعال حوزه دانش‌بنیان درباره دغدغه و چالش اصلی که با آن مواجه هستند، اظهار کرد: بحث واردات یکی از دغدغه‌های اصلی ما محسوب می‌شود. در گمرک واردکنندگان و بازرگانان با چالش‌هایی جدی دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین تخصیص ارز از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت سختی‌های خاص خود را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر