دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 ارديبهشت 1402 - 14:56
آینده جهان با هوش‌ مصنوعی (۱)/

رباتی که چرخ‌های خودرو را با سرعتی باورنکردنی تعویض می‌کند + فیلم

رباتی که چرخ‌های خودرو را با سرعتی باورنکردنی تعویض می‌کند + فیلم
محققان فناوری جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی هر چهار لاستیک خودرو را با سرعتی باورنکردنی تعویض کند.
کد خبر : 848358

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، روبوتایر «RoboTire» فناوری جدیدی است که می‌تواند هر چهار لاستیک خودرو را دو تا سه برابر سریعتر از یک انسان تعویض کند؛ اما این فناوری پیشرفته برای انجام ماموریت خود هنوز به انسان‌ها نیاز دارد.

پس از اینکه وسیله نقلیه روی پلتفرم(برنامه کاربردی) دستگاه قرار می‌گیرد، بینایی ماشینی مبتنی بر هوش مصنوعی چرخ‌ها را شناسایی می‌کند، تیغه‌ها را تشخیص می‌دهد و بازو‌های ربات را راهنمایی می‌کند تا مهره‌ها یا پیچ‌های گیره را باز کرده و خارج کند، سپس چرخ‌ها و لاستیک‌ها را جدا می‌کند. در مرحله بعد آن‌ها را به یک ماشین تعویض لاستیک می‌فرستد، که اطلاعات مربوط به اندازه و نوع لاستیک را به آن منتقل می‌کند تا برای تعویض آماده شود.

یک نیروی انسانی به انتقال بین این دو کمک می‌کند، تایر تازه را در چنجر بارگذاری می‌کند و عملیات را زیر نظر دارد؛ اما ویکتور دارولفی، مؤسس و مدیرعامل «RoboTire» مستقر در میشیگان، می‌گوید که این شرکت در تلاش است تا سیستم را کاملاً مستقل توسعه دهد.

دارولفی عنوان می‌کند که کل این فرآیند را می‌توان در ۲۳ دقیقه تکمیل کرد و با ادامه یادگیری دستگاه از طریق هوش مصنوعی، این روند از همیشه سریع‌تر می‌شود.

روبوتایر اکنون یک کتابخانه بزرگ از اطلاعات انواع خودرو، اندازه چرخ‌ها و الگو‌های پیچ و مهره دارد، و زمانی که با خودروی جدید روبه‌رو می‌شود می‌تواند از آن استفاده کند.

دارولفی می‌گوید: «کسی می‌تواند با یک ترکیب جدید وارد شود که ربات هنوز آن را ندیده است، اما از آنجایی که ما دائماً در حال آموزش مدل‌های خود هستیم، این به ربات اجازه می‌دهد ادامه دهد و متوقف نشود. چگونگی مدیریت تغییرپذیری سس مخفی ماست!»

این شرکت دارای چهار فروشگاه است که از RoboTire استفاده می‌کنند و زمانی که چیز جدیدی یاد می‌گیرد آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

RoboTire قیمت دقیق را به طور عمومی اعلام نکرده است؛ اما ربات را به عنوان یک سرویس با نرخ‌های متفاوتی که حقوق محلی را در نظر می‌گیرد ارائه می‌دهد.

دارولفی عنوان می‌کند که شرکت او اکنون در حال آزمایش استفاده از آن بر روی سایر وسایل نقلیه چرخداراست. همچنین این شرکت در حال کار روی عملکرد‌های دیگری است که هنوز آماده افشای آن نیست.

شاین لاین مدیر فنی این پروژه هم می‌گوید: «مهمترین چیز ما این است که باید محصول را جابه‌جا کنیم، و من می‌توانم به جای دو نفر، یک نفر را روی آن بگذارم. این ۱۰۰ درصد نیست؛ اما وسایل نقلیه‌ای که نمی‌تواند از عهده آن‌ها برآید بسیار کم هستند به طوری که RoboTire برای کار با آن‌ها عالی بوده است.»

انتهای پیام/

ارسال نظر