دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1401 - 16:47

محافظت از زیر بدنه خودرو با استفاده از فناوری نانو

محافظت از  زیر بدنه خودرو با استفاده از فناوری نانو
یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با استفاده از فناوری نانوبرتی زیر بدنه خودرو عایقی طراحی و تولید کرده است که از خودرو در مقابل حرارت،خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی گوناگون محافظت می‌کند.
کد خبر : 806877

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سطح زیرین خودروها در معرض انواع تنش‌های فیزیکی و شیمیایی مثل پاشش آب، شن و سنگریزه، گل و لای، ضربه و سایش قرار دارد و در صورت عدم حفاظت به سرعت دچار خوردگی شده و از بین می‌رود. به همین دلیل محافظت از آن تاثیری مثبت در ارتقای استحکام خودروها دارد.

شرکت دانش‌بنیان گوهرفام با استفاده از فناوری نانو عایقی برای زیربدنه خودرو تولید کرده است که  به عنوان عایق صوت، PVC از خودرو در مقابل حرارت، خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی گوناگون محافظت می‌کند. 

استحکام بالا، رنگ پذیری و چسبندگی عالی به انواع سطوح، عدم ته نشینی، روان شوندگی مطلوب، یکنواختی و عدم شره هم از دیگر خواص این محصول است.

این محصول در بدنه، زیر گل‌گیر، رکاب، سپر عقب و جلو و نیز قاب در خودرو استفاده می شود. با به کارگیری فناوری نانو در این محصول، نه تنها مشکل تامین مواد تا حد قابل توجهی برطرف شده بلکه برخی از ویژگی‌های محصول همچون ماندگاری و سیالیت و استحکام نیز بهبود یافته است.

با کمک این محصول، کیفیت خودروهای داخلی ارتقا و عمر مفید آنها افزایش یافت و بازار واردات این محصول از رونق افتاد. بازاری که پیش از این سهم بالایی را به کشور چین اختصاص داده بود.

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته