شنبه  23  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
هفته علم 5/ مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه تهران:

فعالیت‌های فرهنگی بستر ضروری تحقق دانشگاه اجتماعی است

يكشنبه 19 آبان 1398 ساعت 13:55
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: فعالیت‌های فرهنگی را به‌عنوان بستری لازم و ضروری در راستای تحقق دانشگاه اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا  آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگ تهران با شعار ترویج فرهنگ دانشگاهی؛ اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، در دو بخش رقابتی در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی، دانشگاهیان برتر فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان برتر فرهنگی و همچنین بخش نمایشگاهی با برنامه‌های متنوع در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

محمدعلی زارع چاهوکی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این برنامه اظهار کرد: خوشحالیم در هفته وحدت و در آستانه سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) در خدمت دانشجویان دانشگاه تهران هستیم. در راستای تحقق دانشگاه اجتماعی به‌معنای واقعی، راهی نداریم جز اینکه فعالیت‌های فرهنگی را به‌عنوان بستری لازم و ضروری در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: در حوزه انجمن‌ها و کانون‌ها، مشارکت فعالی در جشنواره داشتیم. تفاوت جشنواره نسبت به دور نخست، مشارکت پر رنگ تشکل‌های دانشجویی است.

زارع چاهوکی خاطرنشان کرد: ۵۱۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که در حال بررسی هستند. برنامه‌های متنوعی از جمله گرامیداشت روز جهانی علم را در نظر گرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ آبان را در دانشگاه تهران به‌عنوان روز تشکل‌ها ثبت کردیم. مسابقه ارائه پنج دقیقه‌ای نشریات دانشجویی را نیز داریم که در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره بخش‌های مختلفی در دانشگاه تهران به ما کمک کردند. حامیانی نیز داشتیم که خواستند نامی از آنها برده نشود.

زارع چاهوکی بیان کرد: انتظار بیشتری از واحدهای دانشگاه داشتیم؛ اما متاسفانه پیگیری از سوی دوستان انجام نشد و حتی پاسخی کوتاه به نامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ندادند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در پایان گفت: برنامه‌های متعددی داشته و در پیش داریم؛ اما تلاش کردیم این جشنواره را برگزار کنیم و این کار را انجام دادیم. نتوانسته‌ایم تا این لحظه هیچ مبلغی برای کمک از دانشگاه دریافت کنیم و امیدواریم جشنواره با وجود کسری‌ها، به بهترین شکل برگزار شود.

انتهای پیام/۴۱۱۵/

http://ana.ir/i/444261
لزوم بازاندیشی در ساختار دانشگاه‌ها برای اجرای سند دانشگاه کارآفرین

لزوم بازاندیشی در ساختار دانشگاه‌ها برای اجرای سند دانشگاه کارآفرین

عده‌ای می‌خواهند شاهرگ نظام علمی کشور را قطع کنند

عده‌ای می‌خواهند شاهرگ نظام علمی کشور را قطع کنند

دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران 19 آبان برگزار می‌شود/ تمدید مهلت ثبت‌نام

دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران 19 آبان برگزار می‌شود/ تمدید مهلت ثبت‌نام