دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 فروردين 1398 - 13:52
فیاضی اظهار کرد:

رفتار مجاهدانه امام حسین(ع) الگویی تمام‌عیار برای حق‌طلبان

معاون دانشگاه مذاهب اسلامی عنوان کرد: رفتار مجاهدانه امام حسین(ع) الگویی تمام‌عیار و درس‌آموز برای حق‌طلبان و آزادی‌خواهان است.
کد خبر : 372744
8Q8A3663.jpg

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عبدالوحید فیاضی در یادداشتی ضمن تبریک سالروز ولادت سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت روز پاسدار، اقدام وقیحانه و مواضع نابخردانه دولت آمریکا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نشان‌دهنده  فرارسیدن غروب قدرت استکبار در جهان امروز عنوان کرد.


در مشروح این یادداشت آمده است: سوم شعبان سالروز میلاد باسعادت سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار نام‌گذاری شد و وجه تسمیه این نام‌گذاری ناظر به اهمیت این نهاد مقدس برخاسته از آرمان‌های اساسی انقلاب اسلامی است. امام حسین علیه‌السلام در حلقه ولایت و امامت نگین درخشانی است که هیچ‌گاه یادش از ذهن تاریخ بشریت حذف نشده و نامش از زبان‌ها نمی‌افتد، چراکه خون به‌ناحق ریخته او و یارانش ضامن بقا و حیات اسلام و قرآن و رفتار مجاهدانه‌اش الگویی تمام‌عیار و درس‌آموز برای حق‌طلبان و آزادی‌خواهان در طول تاریخ است.


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز که در ابتدایی‌ترین روزهای شکل‌گیری انقلاب پدید آمده است از همان روز آغازین در مقابله با ضدانقلاب‌ها و اشرار داخلی در غرب و شمال کشور حرکت مجاهدانه و حق‌طلبانه‌اش را آغاز و آنگاه در طول هشت سال دفاع مقدس توانسته است در عداد مجاهدان فی‌سبیل‌الله و در شمار شهادت‌طلبان عاشقی قرار گیرد که درس آزادی و ایثار را از آموزگار بزرگ شهادت حسین بن علی علیه‌السلام آموخته‌اند.


دشمنان دیرینه کشور سپاه را خاری در چشم خود می‌بینند


پس از خاتمه جنگ نابرابر متجاوزان، رویکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور رویکردی توسعه محور در بخش‌های مختلف آبادانی و یا ارتقاء مؤلفه‌های فرهنگی، علمی و دینی بوده است که توانسته به میزانی مؤثر واقع شود که امروز دشمنان دیرینه کشور سپاه را خاری در چشم خود می‌بینند.


معاونت توسعه، پشتیبانی و مدیریت منابع دانشگاه مذاهب اسلامی در این یادداشت آورده است: توفیقات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی و دفاع از حقوق مستضعفان عالم و ایجاد امید در جامعه جهانی اسلام عزیز در خاورمیانه و حتی اقصی نقاط عالم نقطه عطفی است که سپاه را در چشم ملت ایران و ملت‌های منطقه و مستضعفان عزیزتر کرده است. حتی آنان که در داخل، گاهی سپاه را با طعنه‌ها و کنایه‌ها دانسته یا نادانسته تضعیف کرده‌اند امروز بر این باورند که نقش سپاه در تحولات بین‌المللی از جمله مبارزه با داعش و گروه‌های انحرافی و تکفیری، آن را به علمداری پیروز و امیدآفرین برای مستضعفان عالم تبدیل کرده است. از سوی دیگر حضور سپاه در حوادث داخلی از جمله حادثه سیل اخیر در استان‌های مختلف، این نهاد مقدس را موفق‌تر و دلسوزتر از هر ارگان و نهاد امدادی دیگر و البته در کنارشان، نمایان‌تر کرده است.


اقدام دولت آمریکا، موفقیت سپاه در دفاع از آرمان‌های انقلاب را نشان داد


در ادامه این یادداشت آمده است: اقدام جاهلانه عصبانیت‌آمیز دولت آمریکا و رئیس جمهور هرزه آن کشور نشان داد سپاه پاسداران بیش از هر زمانی امروز پاسدار انقلاب اسلامی است و در مأموریت مقدس دفاع  از آرمان‌های انقلاب اسلامی موفق بوده است. این اقدام آمریکا امروز ما را بیش از هر زمان به یاد جمله تاریخی شهید مظلوم بهشتی می‌اندازد که فرمود: آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر و پیام روشن روز میلاد امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار امسال همین جمله تاریخی است و چنین مواضع نابخردانه‌ای نشان‌دهنده فرارسیدن غروب قدرت استکبار در جهان امروز است.


انتهای پیام/4122/4021/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر