چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امیر حاتمی:

فرماندهان آمریکایی برای نخستین بار گرمای سوزان موشک‌های سپاه را حس کردند

پنجشنبه 26 دی 1398 ساعت 15:50
وزیر دفاع گفت: فرماندهان آمریکایی که عادت کرده بودند با آتش سنگین روی کشورها و ملت‌های بی‌دفاع قدرت پوشالی خود را در برابر دیدگان عموم بگذارند، برای یک بار هم که شده گرمای سوزان قدرت موشکی سپاه پاسداران را حس کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ امیر حاتمی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) با اشاره به حوادث و رخدادهای اخیر کشور از جمله شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، حمله مقتدرانه موشکی نیروهای مسلح به پایگاه عین‌الأسد و سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: فرماندهان آمریکایی که فقط عادت کرده بودند با آتش سنگین روی کشورها آن‌هم در شرایط ضعفشان و علیه ملت‌های بی‌دفاع قدرت پوشالی خود را در برابر دیدگان عموم بگذارند، برای یک بار هم که شده گرمای سوزان قدرت موشکی سپاه پاسداران را حس کردند و امیدوارم دشمنان هرگز برای آزمون اراده ملت ایران تصمیم نگیرند؛ زیرا آنچه انجام شد فقط یک هشدار و سیلی بود!

وی افزود: اقدام  امریکا در به شهادت رساندن یک فرمانده عالی‌رتبه نظامی که مهمان رسمی دولت دیگری بود، بسیار قبیح است. مسئله اصلی دشمن با ملت ایران مسئله استقلال ایران اسلامی و استقلال‌خواهی ملت ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه برخی سؤال می‌کنند که آیا فقط ایران اسلامی مستقل است که دیگران سعی بر خدشه‌دار کردن آن می‌کنند، گفت: کشورهایی که دارای ماهیت راهبردی هستند یا باید در هماهنگی کامل با قدرت‌های بزرگ عمل کنند که از آنها  به عنوان کشورهای وابسته سیاسی تعبیر می‌شود یا باید مستقل از دیگران، تاکتیک‌ها و راهبردها را متناسب با منافع ملی خود همانند جمهوری اسلامی ایران رقم بزنند که از  این کشورها با عنوان مستقل تعبیر می‌شود.

حاتمی گفت: کشورهای مستقل و یا خواهان استقلال که همانند ایران دارای موقعیت راهبردی هستند، اصولاً نمی‌توانند اعلام بی‌طرفی کنند.

وی افزود: ایران با داشتن موقعیت راهبردی با وجود اینکه در دوجنگ جهانی رخ داده موضع بی‌طرفی اتخاذ کرد، این موضوع نه‌تنها مانع از اشغال ایران نشد، بلکه تبعاتی به مراتب بدتر از اشغال را نیز برای ایران به بار آورد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این راهبرد با عنوان استحکام ساخت درونی قدرت توسط فرمانده معظم کل قوا مطرح و به یک گفتمان تبدیل شد و بدین ترتیب ارتقای بنیه دفاعی به عنوان مهمترین مؤلفه قدرت ملی و ساخت درونی قدرت مورد توجه قرار گرفت.

حاتمی ادامه داد: امروز نظام سلطه با توطئه ایجاد شکاف در حوزه فرهنگی بین کشورهای  منطقه، تشکیل گروهای وابسته در حوزه سیاسی، تحمیل اقتصاد تک‌محصولی به کشورها، توطئه تجزیه کشورهای منطقه به لحاظ جغرافیایی و قرار دادن غده سرطانی رژیم صهیونیستی در غرب آسیا به دنبال تغییر جهت منطقه به سمت واگرایی و فتنه است.

وی افزود: وزارت دفاع با برخورداری از تسلیحات راهبردی، توجه به عمق راهبردی و نهایتاً برخورداری از اندیشه و شرایط راهبردی، دفاع اطمینان‌بخش در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به نقش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام وقیحانه اخیر آمریکا گفت: بدون تردید اگر دشمن چنین پاسخی دریافت نمی‌کرد مبتنی بر خوی استکبارستیزی گام‌های بعدی را باجسارت بیشتری برمی‌داشت و در نهایت تسلیم قاطعیت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

حاتمی پاسخ موشکی نیروهای مسلح به اقدام آمریکا را عینت‌بخشی واقعی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دشمن عنوان کرد و گفت: این پاسخ از طرفی دیگر نشان‌دهنده قدرت اراده و تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران  بود.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/466646
باید در تمامی مؤلفه‌های قدرت‌ساز پیشرفت کنیم/ به هر تهدیدی پاسخ خواهیم داد

باید در تمامی مؤلفه‌های قدرت‌ساز پیشرفت کنیم/ به هر تهدیدی پاسخ خواهیم داد

 آماده پاسخ مقتدرانه به هر ماجراجویی هستیم

آماده پاسخ مقتدرانه به هر ماجراجویی هستیم

۱۱ سرباز در پی حمله موشکی اخیر ایران تحت درمان قرار گرفتند

۱۱ سرباز در پی حمله موشکی اخیر ایران تحت درمان قرار گرفتند

 نیروهای نظامی آمریکا مجبور به عقب‌نشینی از غرب آسیا هستند

نیروهای نظامی آمریکا مجبور به عقب‌نشینی از غرب آسیا هستند

ترور سردار سلیمانی هزینه‌ حضور آمریکا در منطقه را بالا برد

ترور سردار سلیمانی هزینه‌ حضور آمریکا در منطقه را بالا برد

حضور اشغالگرانه آمریکا در منطقه غرب‌آسیا باید هرچه زودتر پایان یابد

حضور اشغالگرانه آمریکا در منطقه غرب‌آسیا باید هرچه زودتر پایان یابد

نیروهای آمریکایی جای امنی در منطقه ندارند

نیروهای آمریکایی جای امنی در منطقه ندارند