يكشنبه  04  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

هاست چیست و چه نقشی در سایت دارد؟

چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 10:14
هر سایت فعالی که آدرس آن را در مرورگر وارد می‌کنیم، محتوای مورد نمایش آن بر روی فضایی قرار دارد که به آن هاست گفته می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هر سایت فعالی که آدرس آن را در مرورگر وارد می کنیم، محتوای مورد نمایش آن بر روی فضایی قرار دارد که به آن هاست گفته می شود. هاست یا به عبارت صحیح تر وب هاست به معنی میزبانی وب می باشد. به این معنی که اطلاعات موجود در وب بر روی این فضا قابل میزبانی می باشد. هاست انواع مختلفی دارد که بر اساس نیاز و پلتفرم تعیین شده قابل انتخاب و استفاده می باشد. در ادامه به معرفی انواع هاست و ویژگی های آنها خواهیم پرداخت.

انواع هاست و ویژگی های مربوط به آنها

همانطور که گفته شد هاست ها انواع مختلفی دارند و می توان آنها را بصورت زیر دسته بندی نمود:

  • هاست بر اساس سیستم عامل : هاست ویندوز ، هاست لینوکس و ...
  • هاست بر اساس سیستم مدیریت محتوا : هاست وردپرس ، هاست جوملا ، هاست پرستاشاپ و ...
  • هاست بر اساس موقعیت : هاست ایران ، هاست آلمان ، هاست فرانسه و ...
  • هاست بر اساس منابع : هاست پربازدید ، هاست حرفه ای ، هاست پرسرعت و ...
  • هاست بر اساس ساختار : هاست ارزان ، هاست ابری و ...
  • هاست بر اساس کنترل پنل : هاست سی پنل ، هاست دایرکت ادمین ، هاست پلسک و ...
  • و ...

سیستم عامل مورد استفاده برای هاست

معمولا دو سیستم عامل ویندوز سرور و توزیع های لینوکس نظیر CentOS در زمینه میزبانی وب استفاده می شوند. هاست ویندوز دارای وب سرور اختصاصی IIS بوده و بهتر است سایت میزبانی شده بر روی آن با زبان ASP.NET نوشته شده باشد. در هاست لینوکس نیز معمولا با سیستم های مدیریت محتوای PHP سازگاری بالایی دارد. از جمله سایت سازهای مطرح تحت PHP می توان به وردپرس، جوملا، دروپال، پرستا و ... اشاره نمود.

موقعیت هاست

موقعیت هاست را کشور یا محدوده میزبانی کننده آن تعیین می کند. برای مثال اگر سرور در کشور ایران میزبانی شود آن هاست را هاست ایران می گوییم. بهتر است موقعیت هاست طوری انتخاب شود که به بیشترین طیف مخاطبان خود نزدیک باشد. به این معنی که اگر اکثر مخاطبان یک سایت از ایران است بهتر است از هاست ایران استفاده شود.

تشریح منابع هاست

میزان فضا، ترافیک، منابع نرم افزاری و منابع سخت افزاری جزو منابع هاست بوده و در تعیین قیمت هاست ، نقش ویژه ای دارند. برای مثال قیمت یک هاست با منابع سخت افزاری زیاد در قیاس با هاستی که منابع کمتری در اختیار دارد قیمت بالاتری دارد. این موضوع در میزان فضا و ترافیک نیز صادق است. البته ممکن است سیاست های مالی شرکتهای هاستینگ با یکدیگر متفاوت باشد.

کنترل پنل هاست

پس از تعیین سیستم عامل می توان کنترل پنل مورد استفاده را مشخص نمود. برای مثال کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین برای هاست لینوکس مناسب هستند. کنترل پنل پلسک نیز برای هر دو هاست ویندوز و لینوکس قابل استفاده می باشد.

یک پیشنهاد ویژه برای شما

شرکت میزبان فا با بیش از یک دهه تجربه موفق در زمینه میزبانی وب پیشنهادی ویژه برای شما دارد! شما می توانید با سفارش سرویس های هاست ایران میزبان فا با دوره پرداخت سالانه، دامنه و راه اندازی سایت را بصورت رایگان داشته باشید. با انتخاب دوره پرداخت سالانه، گزینه های دامنه رایگان و سایر موارد برای شما فعال می شود. برای خرید هاست از میزبان فا کافیست بر روی لینک زیر کلیک کرده و اقدام به ثبت سفارش نمایید.

هاست سی پنل ایران میزبان فا

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/410391
افزایش 202 میلیون نفری کاربران شبکه‌های اجتماعی در سال جدید

افزایش 202 میلیون نفری کاربران شبکه‌های اجتماعی در سال جدید

۱۰ کلیدواژه ضروری در اینترنت که همه باید بلد باشیم

۱۰ کلیدواژه ضروری در اینترنت که همه باید بلد باشیم

بچه‌هایی که دیگر بچه‌ نیستند!

بچه‌هایی که دیگر بچه‌ نیستند!