دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد

مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد
مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
کد خبر : 921275

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرکز ملی پیشران طراحی تراشه با حضور روح الله دهقانی معاون علمی رئیس‌جمهور با هدف توسعه فناوری‌ها و نمونه‌های اولیه انواع تراشه‌ها با کاربرد‌های مختلف افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

این مرکز ذیل توافق‌نامه مشترک معاونت علمی، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت و صندوق نوآوری و شکوفایی، با هدف طراحی بدون کارخانه با هدف طراحی بومی انواع تراشه‌ها، در ساختمانی دارای سه بخش مجزا به مساحت ۵۰۰ متر مربع راه اندازی شده است.

هسته‌های فناور و تیم‌های مستقر در این مرکز ملی، از خدمات متنوعی همچون آموزش، آزمایشگاه تائیدیه تراشه، شبکه سازی، خدمات ساخت تراشه، تربیت نیروی انسانی، شبکه‌سازی، خدمات تست و آزمون بهره‌مند می‌شوند.

از دیگر ظرفیت‌های این مرکز ملی، می‌توان به دریافت پروژه‌های خارجی طراحی تراشه، راه اندازی، تربیت و آموزش نیروی طراح تراشه مجتمع، تراشه سنسور، متخصصان بسته بندی و مونتاژ تراشه و متخصصان توسعه نرم افزار‌های کاربردی طراحی و ساخت تراشه، توسعه محصولات دانش بنیان حاصل از تولید تراشه با طراحی بومی است.

جذب ظرفیت اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه شرکت‌های بهره بردار یا علاقه‌مند به سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه از محل منابع بند ب ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان حداقل ۵۰ میلیارد تومان در سال و افزایش ۳۰ درصد سالیانه در طول دوره توافق از جمله اهداف این توافق نامه است.

در مرکز ملی طراحی تراشه، بخشی از خدمات بین المللی ساخت نمونه تراشه، تامین منابع آزمایشگاه تائیدیه تراشه بومی از محل منابع اعتبار مالیاتی شرکت‌های بهره بردار آزمایشگاه یا افزایش سرمایه صندوق پژوهش و فناوری و نیز منابع بودجه مشخص شده در قانون بودجه سالیانه دولت در موضوع میکروالکترونیک استفاده می‌شود.

سرمایه گذاری سالانه حداقل ۵۰ میلیارد تومان در پنج طرح فناورانه منتخب معاونت علمی، حمایت از قرارداد‌های خرید تراشه بومی در قالب لیزینگ قراردادها، تجاری سازی، بازار سازی و توسعه بازار محصولات این توافق نامه در بازار‌های موازی و در دسترس داخلی و خارجی و تامین مالی از محل منابع بانکی یا بازار سرمایه برای تولید انبوه تراشه توسط شرکت‌های دانش بنیان از حمایت‌های پیش‌بینی شده در این مرکز ملی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته