دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش‌بنیان ایرانی

رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش‌بنیان ایرانی
پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایران موفق به ارائه محصولی شده‌اند که بدون نیاز به تراشیدن دندان و آسیب‌زدن به آن به سلامت دهان و دندان افراد کمک می‌کند.
کد خبر : 920175

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، کیانا شکفته مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان درباره محصولات این شرکت و کاربرد آنها عنوان کرد: شرکت ما در گام اول برای یکی از محصولات خود موفق به اخذ نشان دانش‌بنیان شده است.

این محصول در زمینه برطرف کردن پوسیدگی‌های اولیه در مراحل ابتدایی فعالیت می‌کند و می‌تواند بدون نیاز به تراشیدن دندان و بدون ایجاد آسیب به آن، پوسیدگی‌ها و لکه‌های سفید روی دندان را از بین ببرد. این محصول در ایران نمونه مشابهی ندارد و در سطح دنیا نیز تنها یک نمونه مشابه خارجی دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: قیمت این محصول حدود یک چهارم نمونه مشابه خارجی آن است.

وی تصریح کرد: علاوه بر محصول قبلی، در حال حاضر در حال تلاش برای دانش‌بنیان کردن محصول دیگری نیز هستیم. این محصول، محلولی به نام نقره فلوراید است که به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از پوسیدگی در سطح جهانی شناخته می‌شود. ما مفتخریم که برای اولین بار در ایران موفق به تولید صنعتی این محصول در مقیاس بزرگ شده‌ایم.

وی با اشاره به مزایای نقره فلوراید گفت: این محلول می‌تواند در مناطقی که دسترسی به خدمات دندانپزشکی دشوار یا ناممکن است، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از نقره فلوراید همچنین می‌تواند به طور قابل توجهی از پوسیدگی دندان در افراد با سطوح بالای پوسیدگی جلوگیری کند. حتی در مواردی که پوسیدگی دندان رخ داده است، استفاده از نقره فلوراید می‌تواند از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری کند. ارائه این محصول به بازار، یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های مجموعه ما در حوزه دندانپزشکی به شمار می‌رود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده توسط این مجموعه گفت: در مجموعه ما به صورت مستقیم ۱۵ نفر و غیرمستقیم قابل شمارش نیستند.

شکفته درباره استفاده از حمایت‌های معاونت علمی گفت: در زمینه تسهیل و تسریع پروسه اداری پیچیده و طولانی و فضای مناسب نیاز به حمایت ویژه داریم. همچنین محصول ما در زمینه پیشگیری پوسیدگی دندان نیاز به یک سری قانونگذاری دارد که در تمام روستا‌ها و مکان‌هایی که به دندانپزشک دسترسی ندارند استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته