دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه ایران و نامیبیا

توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه ایران و نامیبیا
بر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری همکاری‌های علمی و فناورانه ایران و نامیبیا توسعه می یابد.
کد خبر : 917749

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست بازدید از دستاورد‌های دانش‌بنیان ایران و نشست توسعه همکاری‌های اقتصادی و فناورانه با حضور ویلهلم شالی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا و هیئت اقتصادی نامیبیایی، سیدعلی شریفی ساداتی، سفیر ایران در نامیبیا و امیر حسین میرآبادی، رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین المللی در محل خانه فناوری و نوآوری ایران (IHIT) برگزار شد.

امیر حسین میرآبادی، رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین المللی در ابتدای این نشست، ضمن خوشامدگویی به مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا و هیئت همراه به بیان توضیحاتی درخصوص توانمندی‌های علمی، فناوری و نوآوری ایران پرداخت و گفت: ایران با بیش از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان، به یک توانمندی درخور توجه در حوزه دانش و فناوری‌های راهبردی دست یافته که گوشه‌ای آن در این نمایشگاه به نمایش درآمده است. جمهوری اسلامی با تکیه به این توانمندی، توسعه دیپلماسی فناورانه را در دستور کار خود قرار داده است و این ظرفیت عظیم و خارق العاده فناورانه و نوآورانه، می‌تواند به بستری مساعد برای همکاری با کشور‌های دوست تبدیل شود.

میرآبادی در ادامه ضمن معرفی از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در حوزه‌های کشاورزی، معدن، صنایع نفت و گاز و تجهیزات پزشکی برای طرف نامیبیایی، آمادگی کامل ایران را برای تامین نیازمند‌های نامیبیا در تمامی زمینه‌ها و توسعه همکاری‌های دو جانبه اعلام کرد.

استفاده از دستاورد‌های فناورانه ایران در نامیبیا

در ادامه این نشست، مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا ضمن بازدید از دستاورد‌های فناورانه و نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان در خانه فناوری و نوآوری ایران، در نشستی هم بر آمادگی نامیبیا برای توسعه همکاری‌های علمی، فناورانه و دانش‌بنیان تاکید کرد.

شالی، ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و قدردانی از مهمان‌نوازی هیئت ایرانی به پیشرفت‌های ایران اشاره و از توانمندی‌ها و فناوری‌های ایرانی که در این نمایشگاه بازدید کرده بودند ابراز شگفتی کردند.

وی گفت: همکاری‌های ایران و نامیبیا باید از امروز - و نه حتی فردا - آغاز و توسعه یابد.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور نامیبیا سپس به بیان توضیحاتی در خصوص موقعیت نامیبیا و ظرفیت‌های طبیعی آن شامل معادن، نفت و گاز و محصولات کشاورزی نامیبیا پرداخت و اشاره کرد: نامیبیا بازار خوبی برای فناوری‌ها و محصولات فناورانه ایرانی است که می‌تواند از آن کشور به سایر کشور‌های همسایه نامیبیا صادر شود.

وی با بیان این‌که دولت نامیبیا تصمیم دارد نمایشگاه بزرگی در آن کشور راه اندازی کند، نسبت به تبادل فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان ایرانی برای استفاده در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته