دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آینده جهان با هوش مصنوعی (۱۶۵)؛

رصد زمین با هوش مصنوعی و فناوری ماهواره‌ای

رصد زمین با هوش مصنوعی و فناوری ماهواره‌ای
شرکت‌های ماهواره‌ای چینی و عمانی رصد زمین را به کمک فناوری هوش مصنوعی به منظور دقت بیشتر در برنامه‌ریزی شهری انجام می‌دهند.
کد خبر : 914798

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، یک شرکت چینی که شرکت ماهواره‌ای هوش مصنوعی است به همراه شریک عمانی آن از توسعه یک پلتفرم پیشرفته دیجیتال خبر دادند که هدف آن تغییر شکل چشم‌انداز رصد زمین با هوش مصنوعی و فناوری ماهواره‌ای است.

همکاری این دو شرکت در نمایشگاه چهار روزه فناوری جهانی کامکس ۲۰۲۴ اعلام شد.

به گفته این شرکت چینی، این پلتفرم از هوش مصنوعی و تصاویر ماهواره‌ای برای توسعه مدل‌های سه‌بعدی برای تشخیص ساختمان، تجزیه‌وتحلیل پوشش سبز و نقشه‌برداری جاده، در میان دیگر برنامه‌ها استفاده می‌کند.

نور فان، بنیان‌گذار شرکت هوش مصنوعی چینی به شین هوا گفت، این پروژه، در راستای طرح چشم‌انداز ۲۰۴۰ عمان برای راه‌حل‌های شهر هوشمند، برنامه‌ریزی شهری، مدیریت زیرساخت‌ها و آمادگی اضطراری عمان را متحول می‌کند.

چین و عمان تصمیم به همکاری در حوزه برنامه‌ریزی شهری گرفته‌اند و این همکاری بر اساس یک توافقنامه امضا شده بین دو شرکت مذکور است که هدف آن توسعه و استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی و سنسور‌ها برای بهبود برنامه‌ریزی و توسعه شهری است.

همکاری شرکت مذکور با عمان مستلزم انجام پژوهش‌های مشترک و تبادل داده‌های مربوط به شهر‌ها و مناطق شهری است و با بهره‌گیری از داده‌های جمع‌آوری شده توسط سنسور‌ها و هوش مصنوعی، این دو قصد دارند برنامه‌های جامع و هوشمند برای توسعه بیشتر شهری ایجاد کنند و به بهبود زندگی شهروندان در مناطق شهری کمک کنند. متخصصان می‌گویند، این حجم بزرگ داده با نیروی انسانی قابل پردازش نیست، اما این داده‌ها قابلیت بسیار خوبی برای استفاده به صورت داده‌های یادگیری برای الگوریتم‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی دارد.

هدف نهایی این همکاری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان، افزایش کارایی و پایداری شهر‌ها و کاهش مشکلات محیطی و اجتماعی شهری است. این همکاری تازه نمونه‌ای از استفاده از فناوری‌های نوین برای حل مسائل شهری و توسعه پایدار است که می‌تواند به بهبود شرایط زندگی در شهر‌ها کمک کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته