دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دانش‌بنیان‌های حوزه پتروشیمی گردهم می‌آیند

دانش‌بنیان‌های حوزه پتروشیمی گردهم می‌آیند
دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پتروشیمی‌ها و زیرمجموعه‌های آنها دستاورد‌های خود را در نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم عرضه می‌کنند.
کد خبر : 895780

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم (IranPetrochem) ۲۴ تا ۲۶ بهمن با شعار «حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش» با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در کرج برگزار می‌شود.

اکبر زمانیان، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری توضیح داد: در این نمایشگاه، شرکت‌ها، پتروشیمی‌ها و زیر مجموعه‌های آنها و همچنین پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های سایر هلدینگ‌ها حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی و پالایشگاه‌ها جزء صنایع مهم و کلان کشور محسوب می‌شوند، افزود: یکی از مسائل اصلی آنها بحث تامین فناوری، تجهیزات گلوگاهی، مواد شیمیایی، کاتالیست‌ها، سایر اقلام و تجهیزات راهبردی که نیازمند بومی‌سازی در جهت رسیدن به خودکفایی کامل است.

زمانیان اضافه کرد: در این نمایشگاه یک غرفه با ابعاد ۱۲۰ متر متعلق به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است که در اختیار ۱۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی و پالایشگاه برای ارائه محصولات دانش‌بنیان قرار داده‌ایم.

وی ضمن اشاره به اینکه نمایشگاه به مدت سه روز در محل مرکز بین المللی همایش‌های کیش برگزار خواهد شد، افزود: در حاشیه این نمایشگاه پنل‌های تخصصی مختلف مرتبط با صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی برگزار می‌شود.  

انتهای پیام/

ارسال نظر