دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نشست علمی «نقش آفرینی زنان در مدیریت بلایای طبیعی و بحران‌های اجتماعی» برگزار می‌شود

نشست علمی «نقش آفرینی زنان در مدیریت بلایای طبیعی و بحران‌های اجتماعی» برگزار می‌شود
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های علمی و تخصصی مدیریت بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه و بحران‌های اجتماعی با محوریت نقش‌آفرینی زنان در مدیریت بلایای طبیعی برگزار ۳۰ آبان خواهد شد.
کد خبر : 880002

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، منابع انسانی، مهمترین سرمایه های هر جامعه ای محسوب می شوند، زیرا موجب استفاده بهتر از سایر سرمایه ها خواهد شد و موتور محرکی است که چرخ های توسعه و پیشرفت را به حرکت در می آورد.

در این بین، زنان نه تنها نیمی از نیروی انسانی جامعه را می سازند، بلکه در ساخت و حرکت نیمی دیگر از سرمایه های انسانی، تربیت نسل های آتی و شکل گیری و نقش آفرینی نهاد خانواده در امور اجتماعی نیز مؤثر هستند. حال آنکه یکی از عرصه های مهم ورود و نقش آفرینی مستقیم و غیرمستقیمزنان در جامعه، مدیریت بلایای طبیعی و بحران های اجتماعی است.

در راستای سلسله نشست های علمی و تخصصی مدیریت بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه و بحران های اجتماعی، نشست «نقش آفرینی زنان در مدیریت بلایای طبیعی و بحران های اجتماعی» با همکاری تعدادی از مراکز علمی و پژوهشی و نهاد‌های اجرایی کشور، سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیاء تهران برگزار می شود.

در این نشست، فاطمه قاسمپور (عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی)، زهره جعفری (مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران)، مریم اردبیلی (مشاور شهردار تهران و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران)، زینب قیصری (مشاور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و مشاور پیشین وزیر نفت در امور زنان و خانواده)، زهرا محمودی (عضو بنیاد ملی نخبگان، استاددانشگاه وپژوهشگر هنر و رسانه) و آسیه شریعت نژاد (مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور)، ضمن ایراد سخنرانی، آخرین تجارب و اندوخته‌های دانشی خویش را درحوزه نقش آفرینی زنان در مدیریت بالایای طبیعی و بحران های اجتماعی ارائه می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر