دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

چت‌بات واتس‌اپ به‌زودی در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد

چت‌بات واتس‌اپ به‌زودی در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد
چت‌بات‌ هوش مصنوعی واتس‌اپ در حال حاضر فقط در دسترس کاربران نسخه بتا قرار دارد، اما به‌زودی استفاده از این قابلیت برای همه کاربران فراهم خواهد شد.
کد خبر : 879927

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از تک رادار، ربات‌های هوش مصنوعی به سرعت در حال اضافه شدن به هر اپلیکیشن و پلتفرمی که فکرش را می‌کنید اضافه می‌شوند. در همین راستا واتس‌اپ در حال آزمایش چت بات خود با دسترسی آسان‌تر به فناوری هوش مصنوعی است.

در ماه سپتامبر، شرکت متا مالک واتس‌اپ، انواع ارتقای هوش مصنوعی را که به محصولات این شرکت خواهد آمد، اعلام کرد. از آن زمان تاکنون، تعداد کمی از کاربران توانسته‌اند از یک چت بات هوش مصنوعی درون  که قادر به پاسخ دادن به سوالات، تولید متن و خلق هنری مانند استیکر باشد استفاده کنند.

حالا آنطور که «دبلیو‌ای بتا اینفو» (WABetaInfo) خبر داده، یک میانبر برای استفاده از چت هوش مصنوعی به صفحه مکالمات نسخه بتا واتس‌اپ برای کابران اندروید اضافه شده است. اگر از نسخه بتای اولیه این برنامه استفاده می‌کنید، ممکن است به زودی آن را ببینید.

همچنین این بدان معناست که نباید زمان زیادی طول بکشد تا همه کاربران به این ابزار هوش مصنوعی دسترسی پیدا کنند.

واتس‌اپ و هوش مصنوعی‌

باتوجه به آنچه متا تاکنون گفته است، هدف از چت بات هوش مصنوعی درون واتس‌اپ کمک به فعالیت‌های روزانه، ارائه توصیه و پیشنهاد است.

واتس‌اپ به هیچ وجه اولین اپلیکیشن پیام‌رسانی نیست که این قابلیت را امتحان می‌کند؛ اسنپ چت در ماه فوریه ویژگی مشابهی را معرفی کرد.

در حال حاضر قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما می‌توانید هر چیزی که دوست دارید را از این ربات‌ها بپرسید، از مشاوره روابط گرفته تا سوالاتی در مورد موضوعات فنی پیچیده. نکته‌ای که در ساخت اپلیکیشن‌ها وجود دارد این است که کمتر پیش می‌آید برنامه را ترک کنید و به جای دیگری بروید تا پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی خود را دریافت کنید.

واتس‌اپ همچنان یکی از به روزترین اپلیکیشن‌های موجود است: اخیرا شاهد معرفی استیکر‌های چت ساخته شده توسط هوش مصنوعی، ابزار‌های خبرنامه و ویژگی‌هایی برای مبارزه با اسپمر‌ها برای کاربران این پیام رسان فوری بوده‌ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر