دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

آمازون صد‌ها نیروی بخش «الکسا» را تعدیل می‌کند

آمازون صد‌ها نیروی بخش «الکسا» را تعدیل می‌کند
شرکت آمازون در پی رقابت با سایر شرکت‌های فناوری و تمرکز بر توسعه و تقویت هوش مصنوعی مولد چند صد نفر از کارمندان خود را تعدیل می‌کند.
کد خبر : 879731

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت آمازون قصد دارد چند صد سمت شغلی مربوط به سیستم هوشمند خود «الکسا» را کاهش دهد. این تصمیم به دنبال تغییراتی است که در بازار و استفاده از این سیستم صورت گرفته است.

الکسا یکی از نسخه‌های کنترل صوتی است که توسط شرکت آمازون تولید شده است و در دستگاه‌های هوشمند مانند بلندگو‌ها و گوشی‌های هوشمند قرار داده می‌شود. این سیستم توانایی ارائه اطلاعات، اجرای دستورات صوتی و اتصال به سرویس‌های آمازون را دارد.

الکسا از نسل قبلی خود به نام ایونا که در لهستان و با الهام از ادیسه فضایی ایجاد شده بود، پدید آمد و آمازون آن را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد.

دلیل این کاهش در تعداد پست‌های شغلی الکسا احتمالاً به دلیل تغییر در استراتژی آمازون است. بازار رقابتی سیستم‌های هوشمند مانند دستیار صوتی سیری اپل (Siri) و گوگل اسیستنت (Google Assistant)، دستیار شخصی افراد در استفاده از گوشی‌های هوشمند، همواره در حال گسترش است و آمازون تصمیم دارد رقابت در این امر را افزایش دهد.

با این حال، آمازون همچنان به الکسا تعهد دارد و افزایش سرمایه‌گذاری را در این زمینه ادامه می‌دهد؛ این تغییرات نیز نشانگر زمینه فعالیت رقابتی و رشد بازار سیستم‌های هوشمند است.

از سوی دیگر و باتوجه به تغییر اولویت‌های تجاری و تمرکز بیشتر بر هوش مصنوعی مولد، چاره‌ای جز کاهش مشاغل واحد الکسا وجود ندارد. برهمین اساس، صد‌ها کارمند شاغل در این بخش شغل خود را از دست می‌دهند.

دانیل راوش، مدیر دیوایس‌های آمازون ضمن خودداری از اعلام شمار کارمندانی که شغل خود را از دست می‌دهند، گفت: ما در حال تغییر برخی از تلاش‌های خود برای هماهنگی بهتر با اولویت‌های تجاری هستیم و نتایج بررسی ماه‌های گذشته بیانگر این موضوع است که آنچه برای مشتریان مهم است تلاش‌های متمرکز بر تقویت و بهبود هوش مصنوعی مولد است و درنهایت این تغییرات ما را به سوی توقف برخی ابتکارات سوق می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر