دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سم آلتمن از مدیریت «اوپن‌ای‌آی» برکنار شد

سم آلتمن از مدیریت «اوپن‌ای‌آی» برکنار شد
سم آلتمن، مدیرعامل مشهور شرکت هوش مصنوعی اوپن‌ای‌آی، براساس رای هیئت مدیره این شرکت از سمت خود کنار گذاشته شد.
کد خبر : 879594

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از بلومبرگ، سم آلتمن، یکی از برجسته‌ترین چهره‌های دنیای هوش مصنوعی، پس‌ازاینکه هیئت مدیره اعلام کرد اعتماد خود را به او به‌عنوان یک رهبر از دست‌ داده است، مجبور به ترک اوپن‌ای‌آی شد.

این شرکت یکی از حامیان اصلی چت بات بسیار محبوب چت جی‌پی‌تی محسوب می‌شود.

«میرا موراتی»، مهندس آلبانیایی تبار دارتموث که به توسعه برخی از معروف‌ترین محصولات اوپک ای آی به‌عنوان مدیر ارشد فناوری کمک کرد، به‌عنوان مدیر اجرایی موقت اوپن ای آی فعالیت خواهد کرد.

گفتنی است که ظاهراً اوپن‌ای‌آی در بیانیه‌ای در این رابطه گفت: «جدایی آلتمن ماحصل یک بررسی تدبیری از سوی هیات مدیره است که نشان داد او در ارتباطات خود با هیات مدیره همواره روراست نبوده است و همین مسئله باعث خدشه‌دار شدن توانایی او در انجام وظایفش می‌شود.»

موراتی که از این‌ پس به‌عنوان مدیرعامل موقت فعالیت می‌کند سال ۲۰۱۸ به اوپن‌ای‌آی پیوست و سال گذشته به‌عنوان مدیر ارشد تکنولوژی منصوب شد.

شرکت در بیانیه خود پیرامون مدیریت جدید می‌گوید: «با توجه به تصدی طولانی و همکاری نزدیک او با تمام جوانب شرکت، ازجمله تجربه او در حاکمیت و سیاست هوش مصنوعی، هیات مدیره باور دارد که [موراتی] صلاحیت خاص این جایگاه را داشته و درحالی‌که هیات مدیره به جستجوی رسمی برای مدیرعامل دائم ادامه می‌دهد، دوران گذار بی‌دغدغه‌ای را رقم خواهد زد.»

 

انتهای پیام/

ارسال نظر