دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر ارتباطات خبر داد:

اتصال ۵۴۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم

اتصال ۵۴۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان تفرش از اتصال ۵ هزار و ۴۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد.
کد خبر : 878051

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود به استان مرکزی به منظور بررسی وضعیت شبکه ارتباطی در جلسه شورای اداری شهرستان تفرش شرکت کرد. 

زارع پور در این جلسه و در ابتدای سخنان خود با ارایه گزارشی از حوزه عملکردی وزارت ارتباطات با بیان اینکه جهت گیری دولت کار جهادی و امیدآفرینی است، گفت: امید هم بدون کار و بدون باز شدن گره‌های زندگی مردم ایجاد نمی‌شود.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه باید ایمان و امید را به ویژه در نسل جوان تقویت کرد، تصریح کرد: با کار جهادی و شبانه روزی و در عین حال عالمانه و خستگی ناپذیر می‌توانیم ایمان و امید را تقویت کنیم.

وی افزود: اگر فضای مسموم رسانه‌ای علیه کشورمان را کنار بگذاریم، جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه‌ها با وجود محدودیت‌ها و فشار‌ها پیشرفت‌های قابل توجه‌ای را داشته است که بسیاری از آن‌ها از دید مردم پنهان مانده و ضروری است با جهاد تبیین این دستاورد‌ها و پیشرفت‌ها بیان شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به افتتاح و بهره برداری از پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها در شهر ساوه گفت: ما به دنبال این هستیم که برای همه مردم کشورمان سرعت‌های چند صد مگابیتی فراهم کنیم؛ بنابراین باید شبکه ارتباطی آنقدر با کیفیت و پرسرعت باشد که حداکثر رضایتمندی ایجاد شود.

وی افزود: استان مرکزی جزو نخستین استان‌های کشور است که این فناوری بهره مند می‌شود و شهر ساوه امروز تحت پوشش کامل قرار گرفت و امیدواریم تا هفته دولت سال آینده شاهد اتصال تمام شهر‌های استان به شبکه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها باشیم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در حوزه توسعه ارتباطات روستایی نیز در این دولت ۵ هزار و ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند که عمده این روستا‌ها یا صعب العبور و یا فاقد هرگونه زیرساخت اعم از جاده و برق بوده اند.

وی افزود: روستا‌های باقی مانده از جمله روستا‌های فاقد شبکه ارتباطی استان مرکزی و به ویژه شهرستان تفرش نیز با وجود سختی‌ها و مشکلات بسیار تا پایان سال به شبکه ارتباطی متصل می‌شوند.

وزیر ارتباطات با اشاره به پوشش جاده‌ای استان نیز گفت: از قبل گزارش‌هایی در ارتباط با مشکلات ارتباطات جاده‌ای دریافت کرده بودیم که امروز در طول مسیر سفر به استان مرکزی از نزدیک مشاهده کردیم که پوشش جاده‌ای استان در برخی مسیر‌ها از کیفیت مناسب برخوردار نیست که همکاران ما در تلاش برای ارتقا کیفیت و ایجاد پوشش کامل ارتباطی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در جاده‌های استان هستند.

زارع پور در خاتمه در خصوص ایجاد شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در تفرش نیز گفت: اپراتور دوم و مجری طرح در شهرستان تفرش نیز انتخاب شده است و به زودی این پروژه در این شهرستان کلید می‌خورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته