دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وزیر ارتباطات برای افتتاح پروژه‌های ارتباطی به استان مرکزی سفر کرد

کد خبر : 877994

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (پنجشنبه) به‌منظور بررسی و افتتاح پروژه‌های ارتباطی به‌ویژه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌ها به همراهی تعدادی از مدیران ارشد این وزارتخانه وارد استان مرکزی شد.

زارع پور ابتدا با حضور در شهر ساوه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای این شهر به کانون پرورش فکری ساوه می‌رود تا به‌طور رسمی پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌های شهر ساوه را افتتاح کند.

پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌های شهر ساوه توسط شرکت شاتل به عنوان مجری طرح این شهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام رسید. این پروژه با ۴۳ کیلومتر حفاری و بیش از ۱۰۰ کیلومتر فیبرکشی برای نزدیک بیش از ۷۰ هزار خانوار ساکن شهر ساوه پوشش ایجاد کرده است.

بر این اساس تمام منازل و کسب و کار‌های شهر ساوه از امروز تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار گرفته‌اند و مردم این شهر می‌توانند از اینترنت با سرعت‌های تا چند صد مگابیت بر ثانیه بهره‌مند شوند.

وزیر ارتباطات در ادامه برنامه سفر خود به استان مرکزی، راهی شهر تفرش خواهد شد در این شهر ضمن بررسی وضعیت شبکه ارتباطی و همچنین پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکار‌ها در جلسه شورای اداری این شهر شرکت خواهد کرد.

شرکت در جلسه شورای اداری اراک با برگزاری عقد تفاهم‌نامه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکار‌های این شهر برنامه بعدی وی در سفر به استان مرکزی است.

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در شهر اراک ۱۶۵ هزار خانوار تحت پوشش قرار می‌گیرند. 

زارع پور بعد از آن راهی شهرستان شازند می‌شود و به همراه مدیران همراه وضعیت ارتباطی این شهرستان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته