دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فشار اتحادیه اروپا به تیک‌تاک برای حذف محتوای مضر

فشار اتحادیه اروپا به تیک‌تاک برای حذف محتوای مضر
اتحادیه اروپا از تیک‌تاک خواست تا به افزایش اقدامات خود علیه محتوای غیرقانونی و مضر و کودک آزاری ادامه دهد.
کد خبر : 877761

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، ویرا ژوروا، نایب رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه پس از نشست با مدیران خود گفت: اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو تیک تاک و پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایکس هر دو باید تلاش‌های خود را برای مقابله با نفرت پراکنی غیرقانونی افزایش دهند.

ژوروا، کمیسر اتحادیه اروپا که مسئول اقتصاد دیجیتال است، زمانی که اتحادیه اروپا در حال بررسی تلا‌ش‌های شرکت‌های بزرگ فناوری برای حذف محتوای مضر است، با شو چو، مدیر اجرایی تیک تاک و نیک پیکلز، رئیس امور جهانی تیک تاک دیدار کرد.

غول‌های فناوری در ماه گذشته و در پی حمله دگیری حماس با رژیم صهیونیستی که اتحادیه اروپا آن را یک سازمان تروریستی می‌داند، با افزایش محتوای مضر و اطلاعات نادرست مواجه شده‌اند.

اتحادیه اروپا همچنین به دنبال جلوگیری از تاثیرگذاری اطلاعات نادرست بر انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا در ژوئن ۲۰۲۴ است.

براساس قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا که یک سال پیش به اجرا درآمد، پلتفرم‌های فناوری و موتور‌های جستجو باید کار‌های بیشتری برای مقابله با محتوای مضر و غیرقانونی انجام دهند یا در معرض جریمه قرار بگیرند.

تیک تاک گفته است که هوش مصنوعی و بیش از ۶ هزار تعدیل کننده از زمان حمله حماس میلیون‌ها پست را حذف کرده‌اند. این پلتفرم تیم بزرگی دارد که به طور ویژه به حذف محتوای خشونت آمیز مرتبط با کودکان اختصاص دارد.

ژوروا در رسانه‌اجتماعی ایکس و از طریق سخنگوی خود گفت که از برخی پیشرفت‌ها خرسند است و از تیک تاک خواست تا به افزایش اقدامات خود علیه محتوای غیرقانونی و مضر و کودک آزاری ادامه دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته