دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور معاون رئیس جمهور؛

۷ محصول نانویی با فناوری بالا رونمایی می‌شود

۷ محصول نانویی با فناوری بالا رونمایی می‌شود
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: 7 محصول جدید نانو با فناوری بالا که قابلیت تجاری‌سازی و ورود به صنعت را دارند با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور رونمایی می‌شود.
کد خبر : 876755

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، عماد احمدوند، دبیر ستاد نانو در چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران گفت: امسال در این دوره از نمایشگاه بالغ بر 90 شرکت و تعدادی آزمایشگاه و نهاد‌های ترویجی و حدود ۴۴ طرح فناورانه حضور یافته اند؛ این طرح‌ها در مسیر تجاری سازی هستند. به علاوه حدود ۲۰ طرحی که نوآوری جهانی هستند و ثبت جهانی دارند نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: حدود ۱۷۰ نهاد  نیز در کنار نهاد‌هایی که در حوزه آموزش کار می‌کنند (آزمایشگاه‌ها و دانشگاه ها)  در نمایشگاه حاضر شده اند.

به گفته احمدوند، نمایشگاه نانو عصاره فعالیت‌هایی است که در توسعه نانو انجام می‌شود یعنی در حوزه‌های سند ملی فناوری نانو مشخص شده برای رسیدن به آن اهدافی که توسعه نانو دارد، یک بخشی از آن‌ها حضور دارد.

وی ادامه داد: نمایشگاه صرفاً تجاری نیست، مباحث آموزشی، توسعه فناوری و کمک به تجاری سازی جزء اهداف نمایشگاه است.

احمدوند تصریح کرد: رشد شرکت ها، تفاوت اصلی این دوره با دوره‌های پیشین نمایشگاه نانو است. خیلی از طرح‌ها پیش از این در قالب طرح فناورانه بودند؛ اما اکنون در قالب شرکت حضور دارند. برخی از شرکت‌ها نیز که یک نمونه محصول اولیه داشتند اکنون در بازار حضور دارند.

وی گفت: بخشی از دفاتر صادراتی اکنون در نمایشگاه نانو حضور دارند که به توسعه صادرات کمک می‌کنند. در کنار محتوایی که حضور دارند، حضور بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را شاهد هستیم. ستاد کوانتوم یک بخش خاص دارد و شرکت‌های این حوزه در نمایشگاه حضور پیدا کرده اند.

به گفته دبیر ستاد نانو، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی به عنوان اجزای اصلی این اکوسیستم  در نمایشگاه حضور یافته اند.

احمدوند یادآورشد: نسبت به سال گذشته تا انتهای سال قبل حدود 1400 محصول مورد تأیید ستاد را داشتیم، اکنون ۱۶۰۸ محصول داریم که حدود 200 محصول اضافه شده است؛ اما آنچه در نمایشگاه نانو رونمایی می‌شود 7 محصول نانویی با فناوری بالا هستند که با حضور معاون علمی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته