دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از نمایشگاه بین‌المللی هفته نوآوری ازبکستان

بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از نمایشگاه بین‌المللی هفته نوآوری ازبکستان
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور که به‌منظور توسعه همکاری‌های علمی و فناوری به ازبکستان سفر کرده از نمایشگاه بین‌المللی هفته نوآوری ازبکستان در تاشکند بازدید کرد.
کد خبر : 874129

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، روح اله دهقانی فیروزآبادی به دعوت ابراهیم عبدالرحمانف، وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان از دیروز به این کشور سفر کرده با استقبال و همراهی وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان از بخش‌های مختلف نمایشگاه هفته نوآوری ازبکستان بازدید کرد.

در این نمایشگاه علاوه بر شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف ازبکستان، ۲۵ شرکت دانش‌بنیان ایرانی نیز در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران که بزرگ‌ترین پاویون نمایشگاه است، تازه‌ترین طرح‌ها و دستاورد‌های فناورانه خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

این شرکت‌ها در بخش مراقبت‌های بهداشتی، کشاورزی و فناوری اطلاعات تخصص دارند که از زمینه‌های مورد علاقه ایران و ازبکستان برای توسعه همکاری‌هاست.

دهقانی همچنین در نشستی مشترک با وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان در تاشکند بر توسعه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور و ایجاد پارک علم و فناوری مشترک با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر سمرقند تأکید کرد.

او گفت: این پارک علم و فناوری با حضور مجموعه‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ‌ها) راه‌اندازی می‌شود.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در ادامه افزود: مراحل مقدماتی و رایزنی‌ها میان دو کشور تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و دو طرف ملزم به فراهم کردن زیرساخت‌ها و الزامات این پارک خواهند بود.

عبدالرحمانف، وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان نیز با استقبال از این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما به دنبال همکاری در این زمینه هستیم و این پارک در کنار دانشگاه سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.

او همچنین بر استفاده از تجارب ایران در حوزه علم و فناوری تأکید کرد.

دیدار با وزیر صنعت ازبکستان، بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در تاشکند و زمینه‌سازی برای عقد چند قرارداد فناوری و توسعه صادرات دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در سفر به ازبکستان است

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته