دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

راه‌اندازی پارک مشترک علم و فناوری ایران و ازبکستان در سمرقند

راه‌اندازی پارک مشترک علم و فناوری ایران و ازبکستان در سمرقند
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور اعلام کرد پارک علم و فناوری با مشارکت ازبکستان و ایران در سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.
کد خبر : 874094

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، روح‌الله دهقانی در حاشیه دیدار با وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان در تاشکند گفت: پارک علم و فناوری با مشارکت دو کشور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر سمرقند ازبکستان راه‌اندازی خواهد شد.

او گفت: این پارک علم و فناوری با حضور مجموعه‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ‌ها) راه‌اندازی می‌شود.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در ادامه افزود: مراحل مقدماتی و رایزنی‌ها میان دو کشور تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و دو طرف ملزم به فراهم کردن زیرساخت‌ها و الزامات این پارک خواهند بود.

عبدالرحمن اوف، وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان نیز با استقبال از این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما به دنبال همکاری در این زمینه هستیم و این پارک در کنار دانشگاه سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور روز گذشته به دعوت وزیر نوآوری ازبکستان برای حضور در رویداد هفته بین‌المللی نوآوری ازبکستان به آن کشور سفر کرده است.

روح‌الله دهقانی طی این سفر با وزیر صنعت ازبکستان هم ملاقات خواهد داشت.

بازدید از نمایشگاه هفته نوآوری ازبکستان که ۲۵ شرکت دانش‌بنیان ایرانی در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران در آن حضور دارند، بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در تاشکند و زمینه‌سازی برای عقد چند قرارداد فناوری و توسعه صادرات دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در سفر به ازبکستان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته