دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پیش‌بینی درآمد ۲ میلیون دلاری تا سال آینده در یک شرکت بازی‌سازی دانش‌بنیان

پیش‌بینی درآمد ۲ میلیون دلاری تا سال آینده در یک شرکت بازی‌سازی دانش‌بنیان
محققان یک واحد فناور توانستند با حمایت‌های دانشگاه آزاد به ظرفیت‌های مناسبی در زمینه بازی‌سازی دست یابند به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود این واحد تا سال آینده ۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد.
کد خبر : 873939

کاوه نجفی بنیان‌گذار یک واحد فناور فعال در عرصه بازی‌سازی مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به خبرنگار علم و فناوری آنا گفت: اکنون بازی‌سازی در دنیا به عنوان صنعت روز مطرح می‌شود و از نظر درآمدزایی جایگاه بسیار بالایی دارد به‌طوری‌که درآمد بازی‌سازی بالاتر از سینمای هالیوود است.

وی افزود: براساس پیش‌بینی گوگل، درآمد بازی‌سازی یک و نیم برابر بیشتر از سینمای هالیوود می‌شود از این رو به سمت بازی سازی روی آوریم.

نجفی با بیان اینکه سال 1393 توانستیم با برنامه نویسی جاوا نخستین اپلیکیشن مسنجر را در یک اپلیکیشن دانلود برنامه‌های اندرویدی بارگذاری کنیم، عنوان کرد: این اقدامات را در قالب واحد فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد قزوین آغاز کردیم.

برنامه واحد فناور این است که یک بازی کامپیوتری بزرگ را تا ۵ سال آینده به بازار ارائه کنیم

وی با تاکید بر اینکه این شرکت دارای ۱۳ نیروی فعال در مجموعه است، گفت: ساخت بازی‌های موبایلی از سال ۱۳۹۵ به این سو در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی گفت: بازی‌سازی یکی از صنایع بسیار پر درآمد است که شرکت‌های موفق در عرصه بازی سازی در ایران، توانسته اند مخاطبان و مشتریان بسیاری زیادی را در این زمینه جلب کنند.

وی ادامه داد: این شرکت توانست در طول چهار سال به درآمدزایی از طریق فروش بازی‌های عرضه شده در بازار برسد واکنون میان هفت شرکت برتر بازی‌سازی ایران قرار دارد.

نجفی چشم انداز شرکت را رسیدن به درآمد بیش از 2 میلیون دلار در سال آینده دانست و افزود: برنامه ما این است که یک بازی کامپیوتری بزرگ را تا ۵ سال آینده به بازار ارائه کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته