دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کاربران شبکه اجتماعی ایکس باید حق اشتراک پرداخت کنند

کاربران شبکه اجتماعی ایکس باید حق اشتراک پرداخت کنند
پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس یک مدل اشتراک جدید را آزمایش می کند که بر اساس آن هزینه سالانه یک دلار برای ویژگی‌های پایه دریافت خواهد کرد.
کد خبر : 873789

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز،‌  پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس (X) که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، خبر داد که یک مدل اشتراک جدید را که بر اساس آن هزینه سالانه یک دلار برای ویژگی‌های پایه دریافت خواهد کرد آزمایش می‌کند.

اشتراک‌ جدید که (Not A Bot) نامیده می‌شود، از کاربران برای لایک کردن، ریپلای کردن یا نقل‌قول پست‌های حساب‌های دیگر و بوکمارک کردن پست‌ها در نسخه وب این پلتفرم هزینه دریافت خواهد کرد.

ایکس گفت: هدف از معرفی مدل اشتراک جدید مبارزه با ربات‌ها و اسپمر‌ها است و افزود که این هزینه‌بر اساس نرخ ارز از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود.

ایکس گفت: روش جدید ابتدا برای کاربران نیوزیلند و فیلیپین در دسترس خواهد بود.

در این تست، کاربران موجود تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، اما کاربران جدیدی که تمایلی به اشتراک‌گذاری ندارند، تنها قادر به مشاهده و خواندن پست‌ها، تماشای ویدیو و دنبال کردن حساب‌ها خواهند بود.

بات‌ها موضوع بحث‌برانگیزی برای ایلان ماسک بوده‌اند که سال گذشته این شرکت را تصاحب کرد. در ماه جولای، ایکس محدودیتی برای مشاهده توییت‌ها برای اطمینان از صحت پایگاه کاربری خود ایجاد کرده بود.

اوایل ماه جاری، رویترز به نقل از منبعی گزارش داده بود که مدیرعامل ایکس، با کاربران «ایکس پست» (Xposed) ملاقات کرده و در آن گفته بود که این شرکت سه ردیف از سرویس اشتراک خود را بر اساس تعداد تبلیغات نشان داده‌شده به کاربر آزمایش خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر