دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

صادرات میکروخازن‌های صنعتی «ایران‌ساخت» به بازار‌های منطقه

صادرات میکروخازن‌های صنعتی «ایران‌ساخت» به بازار‌های منطقه
محققان یک شرکت دانش‌بنیان با تکیه بر مهارت و دانش بومی، خازن‌هایی با طول عمر بالا تولید می‌کنند که علاوه بر تأمین نیاز داخلی به کشور‌های منطقه نیز صادر می‌شوند.
کد خبر : 873660

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، اکبر فتحی جلالی، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: خازن های مصرفی در اداره برق عمر کمی داشتند و همین باعث شد که دائما نیاز به تعویض خازن وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل از سال ۹۰ تولید میکروخازن‌های صنعتی را آغاز کردیم و در سال ۹۵ آن را به تولید انبوه رساندیم.

وی با اشاره به ثبت اختراع خازنی با طول عمر سه برابر نمونه‌های قبلی در سال ۱۳۹۶ گفت: تغییرات در شکل ظاهری و افزایش طول عمر خازن‌ها از نکاتی است که باعث منحصر به فرد شدن تولیدات این شرکت شده است. این در حالی است که خازن‌های طراحی شده در این شرکت از نظر قیمت هم ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر از خازن‌های دیگر هستند.

وی گفت: این مزیت‌ها باعث شده که از ۱۲۸ کارخانه سیمان کشور با ۳۲ کارخانه و از میان ۴۸۰ کارخانه فولاد با ۱۲۱ کارخانه در زمینه تامین خازن‌های مورد نیاز همکاری داشته باشیم. علاوه بر این برای تامین نیاز صنایع کوچک‌تر هم خازن‌هایی را برای تجهیزات الکترونیکی بیمارستانی، صنایع غذایی و لبنیات، کاغذ و کارتن، پلاستیک، کاشی و سرامیک ارائه کرده‌ایم.

وی از صادرات محصولات این شرکت این دانش بنیان به ترکیه، آذربایجان و کردستان عراق خبر داد و گفت: در صورت حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و وزارتخانه‌های مربوطه در شناساندن محصولات این شرکت به صنایع داخلی، میزان تولید شرکت افزایش یافته و ضمن تامین نیاز کارخانه‌های بیشتر به خازن‌های مختلف، امکان صادرات و ارزآوری بیشتری خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر