دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

ارزیابی معاونت علمی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

ارزیابی معاونت علمی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: این معاونت، میزان دانش‌بنیان شدن دستگاه‌های اجرایی را ارزیابی می‌کند.
کد خبر : 873593

رضا اسدی‌فرد معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی معاونت علمی برای تحقق شعار اقتصاد دانش‌بنیان چطور بوده است، گفت: این ارزیابی از نظر فرآیندی خوب بوده و حدود ۱۶ دستگاه و ۵ استان برنامه مصوب دارند تا در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان گام بردارند.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی پروژه در شرکت‌های بزرگ در حال اجراست، عنوان کرد: خروجی‌ها برای نتیجه‌دهی زمان‌بر است و باید تا پایان سال صبر کنیم.

اسدی‌فرد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه دستگاه‌هایی  برنامه دانش‌بنیان شدن دارند، افزود: اکنون دانش‌بنیان شدن دستگاه‌های اجرایی در حال پیاده‌سازی است. بر اساس یک ارزیابی که توسط مجلس انجام شده، وزارت اقتصاد رتبه نخست  همکاری با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری را داشته است.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه بانک مرکزی که به گونه‌ای در وزارت اقتصاد قرار می‌گیرد، امتیاز خوبی نگرفته است، ادامه داد: بانک مرکزی در طول دو ماه گذشته ارتباط خوبی با دانش‌بنیان‌ها گرفته است. شاید به این دلیل که از فضای پرتلاطم و نگران‌کننده‌ای که اعتماد‌به‌نفس را برای تصمیم‌گیری می‌گرفت، دور و به یک ثبات نزدیک شدیم.

به گفته اسدی فرد، طی این دو ماه، بانک مرکزی رویکرد خوبی در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر