دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ارائه انسان‌واره هوشمند «رایسان» در رویداد عصر امید هوش مصنوعی

ارائه انسان‌واره هوشمند «رایسان» در رویداد عصر امید هوش مصنوعی
رئیس دانشگاه آزاد سمنان از رونمایی انسان‌واره هوشمند «رایسان» در چهارمین نمایشگاه عصر امید خبر داد.
کد خبر : 873481

مهدی منصوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در حاشیه چهارمین رویداد ملی عصر امید در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همیشه در تلاش بوده که بنا به نیاز جامعه حرکت کند و به‌روز باشد در همین راستا این رویداد با موضوع تخصص هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در واحد کرج در حال برگزاری است که همه استان‌ها در آن حضور دارند.

وی با بیان دستاوردهای ارائه شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در  رویداد ملی عصر امید البرز عنوان کرد: این دانشگاه نخستین نشریه دیباگر را با استفاده از هوش مصنوعی و با همکاری دانشجویان انجمن علمی رشته کامپیوتر و هوش مصنوعی ارائه کرده که بسیار مورد توجه همه مسئولان و دانشجویان قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: محصول دیگر ارائه شده در این رویداد انسان‌واره هوشمند با نام «رایسان» بوده که محصول هوش مصنوعی است و عضوی از انجمن گروه کامپیوتر این دانشگاه به حساب می‌آید و دستاورد‌های این انجمن علمی را در حوزه‌های مختلف به مانند سخنگو معرفی می کند.

منصوری ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی سمنان سعی کرده در حوزه هوش مصنوعی همگام با سایر استان‌ها و سایر واحد‌های دانشگاهی حرکت کند.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته