دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ایکس به دلیل عدم مبارزه با کودک آزاری در استرالیا جریمه شد

ایکس به دلیل عدم مبارزه با کودک آزاری در استرالیا جریمه شد
رگولاتور استرالیایی پلتفرم «ایکس» را به دلیل عدم همکاری با تحقیقات در مورد شیوه‌های مبارزه با کودک آزاری ۶۱۰،۵۰۰ دلار جریمه کرد.
کد خبر : 873381

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، رگولاتور استرالیایی  پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایلان ماسک «ایکس» را به دلیل عدم همکاری با تحقیقات در مورد شیوه‌های مبارزه با کودک آزاری ۶۱۰،۵۰۰ دلار جریمه کرده است.  ضربه‌ای جدید به شرکتی که در بحبوحه شکایت‌های تعدیل محتوا قرار دارد.

کمیسیون ایمنی الکترونیک استرالیا ایکس، پلتفرمی که ماسک آن را از توییتر تغییر نام داد، جریمه کرد و گفت به سوالاتی از جمله مدت زمان پاسخگویی به گزارش‌های مربوط به سواستفاده از کودکان در این پلتفرم و روش‌های مورد استفاده برای تشخیص آن پاسخ نمی‌دهد.

این جریمه اگرچه در مقایسه با ۴۴ میلیارد دلاری که ماسک در اکتبر ۲۰۲۲ برای این وب سایت پرداخت کرد، ناچیز است، اما برای شرکتی که شاهد کاهش مداوم درآمد بوده است، ضربه بزرگی محسوب می‌شود؛ چرا که تبلیغ کنندگان هزینه‌های خود را در این پلتفرم کاهش داده‌اند.

اخیرا اتحادیه اروپا اعلام کرد که در حال بررسی ایکس به دلیل نقض احتمالی قوانین فناوری جدید خود پس از متهم شدن این پلتفرم به عدم کنترل اطلاعات نادرست در رابطه با حماس است.

کمیسر جولی اینمن گرانت در مصاحبه‌ای گفت: اگر شما پاسخی برای سوالات دارید، اگر شما واقعا مردم، فرآیندها و فناوری را برای مقابله با محتوای غیرقانونی در مقیاس و در سطح جهانی قرار می دهید، و اگر اولویت بیان شده شما باشد، گفتن آن بسیار آسان است.

اینمن گرانت که تا سال ۲۰۱۶ مدیر سیاست عمومی ایکس بود، افزود: تنها دلیلی که می توانم در پاسخ ندادن به سؤالات مهم در مورد محتوای غیرقانونی و رفتارهای غیرقانونی روی پلتفرم ها پیدا کنم، این است که پاسخی نداشته باشید.

بر اساس قوانین استرالیا که در سال ۲۰۲۱ اجرایی شد، تنظیم کننده می‌تواند شرکت‌های اینترنتی را مجبور به ارائه اطلاعات در مورد اقدامات ایمنی آنلاین خود کند در غیر این صورت با جریمه مواجه می‌شوند. گرانت گفت اگر ایکس از پرداخت جریمه امتناع کند، تنظیم کننده می‌تواند موضوع را در دادگاه پیگیری کند.

ماسک پس از خصوصی کردن این شرکت در پستی گفت که «حذف سواستفاده از کودکان اولویت اول است».  اما رگولاتور استرالیا گفت که وقتی از ایکس پرسید که چگونه از ایمنی کودکان در پلتفرم جلوگیری می‌کند، ایکس پاسخ داد که این پلتفرم سرویسی نیست که توسط تعداد زیادی از جوانان استفاده مشود.

ایکس به رگولاتوری گفت که فناوری ضد انحصار موجود قابلیت یا دقت کافی برای استقرار در توییتر را ندارد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته